Orientační nabídka


 

Nahozením na terč zahájil hejtman kraje juniorské Mistrovství světa v rybolovné technice

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice zahájil ve čtvrtek v Bílině hejtman Ústeckého kraje a současně starosta města Oldřich Bubeníček spolu s prezidentem mezinárodní sportovní federace ICSF (International Casting Sport Federation Kurtem Klametem a vedoucími představiteli příslušných institucí i zástupci sponzorů. Soutěžní klání bude Bílina hostit až do soboty.
Tisková zpráva ze dne 22. července 2016
 

 
 

„Město Bílina si se svými 15 tisíci obyvateli pokládá za čest hostit účastníky juniorského Mistrovství světa v rybolovné technice, které je u nás v letošním roce bezesporu tou nejvýznamnější sportovní akcí,“ řekl na úvod slavnostního zahájení Oldřich Bubeníček. Přítomným sportovcům popřál hodně štěstí a spolu s jejich doprovodem je pozval na prohlídku města i okolí. Jak připomněl Kurt Klamet, naposledy se mladí sportovní rybáři z celého světa sešli v České republice před třemi lety, kdy je hostil Frýdek-Místek.

Zahájení akce na atletickém stadionu v Bílině neslo všechny atributy olympijských her. Nechyběla národní hymna, vlajky zúčastněných států, ani sliby rozhodčích a mladých sportovců. Zapálenou pochodeň však symboliky nahradil rybářský prut, který Oldřichu Bubeníčkovi přinesli dva malí rybáři. Společně pak nahozením na terč mistrovství světa oficiálně zahájili.

Rybolovná technika neboli casting je souhrnné označení pro několik disciplín sportovního rybářství. Tento sport vychází z potřeby rybáře zasáhnout cíl nebo dohodit nejdále. Do Bíliny se letos sjela téměř stovka závodníků z České republiky, Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska, kteří budou soutěžit v pěti soutěžních disciplínách: Muška na cíl skish, Muška do dálky jednoruč, Zátěž na přesnost arenberg, Zátěž na cíl skish a Zátěž do dálky jednoruč. Akci pořádá ICSF mezinárodní sportovní federace pro rybolovnou techniku, Český rybářský svaz, z. s., Klub rybolovné techniky Bílina a Dům dětí a mládeže Bílina. Jak dodal zástupce bílinského klubu Ivan Bílý, o pořadatelství této mimořádné akce usilovali téměř 15 let. Kdo chce přijít fandit na atletický stadion Kyselka, hlavními soutěžními dny jsou pátek a sobota 22. a 23. července, vždy od 9 hodin.

web
Nahozením na terč zahájil Oldřich Bubeníček spolu s malými rybáři v Bílině Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice

web
Zahajovací ceremoniál mistrovství v Bílině byl velkolepý

web
Zástupci české delegace sportovně přivítali své zahraniční kolegy vlaječkami a dárky

web
Také Oldřich Bubeníček předal vedoucím všech výprav dary Ústeckého kraje

web
Slib férového boje složil Oldřichu Bubeníčkovi za všechny sportovce vedoucí domácí delegace

web
Fér jednání slíbil za všechny své kolegy také hlavní rozhodčí


web
Tým českých sportovců s vedoucím a trenérem na společné fotografii s Oldřichem Bubeníčkem

web
Z rukou zástupce Českého rybářského svazu obdržel nejen Oldřich Bubeníček poděkování

web
Před slavnostním zahájením mistrovství už mladí sportovci trénovali

web

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 22.7.2016 / 22.7.2016 | Zveřejnit od-do: 22.7.2016-22.8.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém