Orientační nabídka


 

Náhradní rodinná péče

 

Ústecký kraj hledá nové pěstouny

 

V České republice stále vyrůstá mnoho dětí, které nemohou žít ve své biologické rodině, a které se, i díky malému množství aktivních pěstounů, v tom nejzranitelnějším věku, ve kterém potřebují individuální láskyplnou péči blízké osoby, ocitají v ústavních zařízeních.  Cílem Ústeckého kraje je počet takto umístněných dětí co nejvíce snižovat. Tomu by měla pomoci i schválená novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí, díky které od 1. 1. 2022 bude značně omezena možnost umísťování dětí do 3 let věku do ústavních zařízení. Potřeba pěstounské péče tak výrazně získává na větším významu. Počet podaných žádostí o dlouhodobou, ale i o přechodnou pěstounskou péči je však každoročně velmi nízký. Počet dětí nahlášených do evidence náhradní rodinné péče se přitom v našem kraji každoročně pohybuje okolo 200. Vzhledem k počtu dětí, kterým je vyhledávána pěstounská péče, je tak velký nedostatek pěstounů. Pro drtivou většinu z těchto dětí hledá krajský úřad dlouhodobou pěstounskou péči.

Na těchto stránkách naleznete všechny důležité informace týkající se tématu pěstounské péče. Budeme velice rádi, pokud vás téma osloví a přivede vás k rozhodnutí stát se pěstounem a pomoci tak změnit osud dětí, které neměly to štěstí vyrůstat ve vlastní rodině.

 

V případě, že budete potřebovat další informace, neváhejte a obraťte se na pracovnice Krajského úřadu Ústeckého kraje, které vám vaše otázky zodpoví.
Kontaktní osoby:
Mgr. Markéta Davidová, tel. č. 475 657 976
Mgr. Iva Dvořáková, tel. č. 475 657 474
Mgr. Lenka Maczáková, tel. č. 475 657 376


 

 

Odkazy


 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém