Orientační nabídka


International


Hledat
 

Náhradní rodinná péče

 

Ústecký kraj hledá nové pěstouny

 

V České republice stále vyrůstá mnoho dětí, které nemohou žít ve své biologické rodině, a které se, i díky malému množství aktivních pěstounů, v tom nejzranitelnějším věku, ve kterém potřebují individuální láskyplnou péči blízké osoby, ocitají v ústavních zařízeních.  Cílem Ústeckého kraje je počet takto umístněných dětí co nejvíce snižovat. Tomu by měla pomoci i schválená novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí, díky které od 1. 1. 2022 bude značně omezena možnost umísťování dětí do 3 let věku do ústavních zařízení. Potřeba pěstounské péče tak výrazně získává na větším významu. Počet podaných žádostí o dlouhodobou, ale i o přechodnou pěstounskou péči je však každoročně velmi nízký. Počet dětí nahlášených do evidence náhradní rodinné péče se přitom v našem kraji každoročně pohybuje okolo 200. Vzhledem k počtu dětí, kterým je vyhledávána pěstounská péče, je tak velký nedostatek pěstounů. Pro drtivou většinu z těchto dětí hledá krajský úřad dlouhodobou pěstounskou péči.

Na těchto stránkách naleznete všechny důležité informace týkající se tématu pěstounské péče. Budeme velice rádi, pokud vás téma osloví a přivede vás k rozhodnutí stát se pěstounem a pomoci tak změnit osud dětí, které neměly to štěstí vyrůstat ve vlastní rodině.

 

V případě, že budete potřebovat další informace, neváhejte a obraťte se na pracovnice Krajského úřadu Ústeckého kraje, které vám vaše otázky zodpoví.

Kontaktní osoby:

Mgr. Markéta Davidová, tel. č. 475 657 976

Mgr. Iva Dvořáková, tel. č. 475 657 474

Mgr. Lenka Maczáková, tel. č. 475 657 376

Mgr. Monika Vejdělková (pěstounská péče na přechodnou dobu), tel. č. 475 657 395

 

 

Odkazy


 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies