Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek seznámil poslankyni Květu Matušovskou se změnami na železnici

 
foto
V polovině prosince spolu se změnami jízdních řádů začali po kolejích jezdit noví železniční dopravci. Měsíc od vyjetí celkem šesti nových dopravců se s provozem seznámila také poslankyně PS PČR Květa Matušovská, která je členkou dopravního podvýboru. Na cesty vyrazil také náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek a vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Jakub Jeřábek.
Tisková zpráva ze dne 16. ledna 2020
 

 
 

Krajská výprava spolu s poslankyní se před cestou po kraji seznámila s aktuální činností Centrálního dispečinku Dopravy Ústeckého kraje, který byl zřízen na konci loňského roku a nyní funguje ve zkušebním režimu, jehož součástí je celodenní sledování všech krajských spojů a komunikace s dopravci. Plný provoz dispečinku bude průběžně spouštěn během roku 2020. Jako jeden z hlavních úkolů dispečerského řízení na úrovni kraje je zlepšení čekání garantovaných přípojů na sebe navzájem. Dispečeři také zlepší informování cestujících a pomohou řešit nenadálé mimořádnosti. Po návštěvě dispečinku se náměstek spolu s poslankyní svezli po Švestkové dráze, kde provoz objednává Ústecký kraj u společnosti AŽD, vlakem Českých drah i RegioJetem. 

„Jsem rád, že se paní poslankyně mohla osobně seznámit se systémem Dopravy Ústeckého kraje, konkrétně se třemi železničními dopravci, se kterými jsme jeli na trase Ústí nad Labem – Lovosice – Most – Bílina a zpět. Celou trasu jsme projeli bez problémů a včas,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek. „Naše cesta proběhla bez jediného problému, líbila se mi moderní Švestková dráha nejen prostředím uvnitř soupravy, které bylo čisté a příjemné, ale také po personální stránce. Další výhodou bylo, že jsme celou trasu projeli na jedinou krajskou síťovou jízdenku za výhodnou cenu, tudíž jsme při přestupu nemuseli řešit nákup jízdenek,“ dodává poslankyně Květa Matušovská, která se v závěru svého výjezdu setkala také s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem v jeho pracovně. 

       foto
     Vedoucí dispečinku Jindřich Jelínek (uprostřed) představil fungování centrálního dispečinku. Vpravo náměstek hejtmana Jaroslav Komínek a poslankyně Květa Matušovská. 

foto
Dispečink nyní funguje ve zkušebním režimu, jehož součástí je celodenní sledování všech krajských spojů a komunikace s dopravci.

foto
Náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek představil změny na železnici 

poslankyni PČR Květě Matušovské.

foto
V rámci cesty po kraji nechyběla jízda Švestkovou dráhou. 

foto
Závěr cesty v RegioJetu. Odbavení cestujících proběhlo bez problémů a je zde možná i platba kartou. 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 16.1.2020 / 16.1.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém