Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Náměstek Komínek řešil silnice na Děčínsku přímo na provoze SÚS

 
01
Náměstek hejtmana pro dopravu a silniční hospodářství Jaroslav Komínek navštívil děčínský provoz Správy a údržby silnic Ústeckého kraje, aby se přímo na místě pobavil o problematice a specificích okresu, projednal realizované a připravované opravy, prověřil stav vozového parku i přípravu na zimní sezónu. Jednání se kromě ředitele SÚS Libora Tačnera a vedoucího odboru dopravy Jindřicha Fraňka zúčastnili také zástupci dopravní policie včetně dopravního inženýra z děčínského okresu.
Tisková zpráva z 10. září 2019
 

 
 

„Největším problémem příštího roku bude nedostatek peněz na opravy silnic. Několik let posílal stát na silnice II. a III. třídy 300 milionů korun ročně, letos už to byla jen polovina. Zbytek si mají kraje čerpat prostřednictvím evropských fondů. To klade zcela jiné nároky na rozsah a přípravu jednotlivých akcí, navíc při vypsání v listopadu nemáme prakticky šanci peníze vyčerpat,“ upozornil náměstek Komínek.

 

V děčínském okrese v letošním roce probíhají (některé s pokračováním v příštím roce) tři velké investiční akce Ústeckého kraje - rekonstrukce silnic II. třídy spolufinancované z Integrovaného operačního programu. Účastníci jednání se shodli, že stav silnic nejen na Děčínsku, ale v celém Ústeckém kraji je velmi dobrý, že systematické investice do silniční infrastruktury mají na úroveň silniční sítě velký dopad, což řidiči oceňují.

 

Hovořilo se také o velmi dobré spolupráci s dopravní policií. Náměstek Komínek v blízké době navštíví také provozy v Ústí nad Labem a v Chomutově.

 

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje je příspěvkovou organizací, která provádí údržbu a oprav sítě silnic II. a III. třídy o celkovém rozsahu 3 642 km včetně součástí a příslušenství a zimní údržbu silnic I. třídy a dálnic D6 a D7 na území Ústeckého kraje.

1
Náměstek Jaroslav Komínek s ředitelem Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Liborem Tačnerem před budovou děčínského provozu

2
Vedoucí provozu Ivana Pekařová ukazuje náměstkovi Komínkovi naskladněnou sůl na posyp silnic I. třídy v okrese Děčín

3
Na jednání se sešli (zleva) Lenka Holovská, náměstkyně ředitele SÚS, vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk, náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek, vedoucí oddělení pozemních komunikací Jiří Smrčka a ředitel SÚS Libor Tačner

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 10.9.2019 / 10.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém