Orientační nabídka


 

Náměstek Rybák: Globální granty jsou pro lepší vzdělávání velmi důležité

001
Hned deset projektů podpořené z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost včera představili zástupci škol z Ústeckého kraje na Červeném hrádku u Jirkova. Konala se tady výroční konference těchto Globálních grantů Ústeckého kraje financovaných z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. Přítomným zástupcům zapojených organizací v úvodu poděkoval za jejich práci první náměstek hejtmana Stanislav Rybák. Konference se zúčastnila i náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Dagmar Waicová.
Tisková zpráva ze dne 10. listopadu 2014
 

 
 

„Pro vzdělávání v Ústeckém kraji je realizace Globálních grantů velmi významná. Děkuji Vám všem za Vaši práci a obětavost při práci, kterou věnujete stále zvyšující se úrovni vzdělávání v našem kraji,“ uvedl hned na začátku konference náměstek hejtmana Rybák. Spolu s ním a náměstkyní Vaňhovou sledovali prezentaci projektů i zástupci Řídícího orgánu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, odboru strategie, přípravy a realizace projektů a odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu.

V průběhu konference se představily vybrané projekty, které byly podpořeny v rámci všech čtyř globálních grantů. Představilo se deset realizátorů, kteří své projekty prezentovali formou multimediálních prezentací, přičemž po každé prezentaci byl prostor pro diskusi. S velkým ohlasem se setkal například projekt společnosti Most 2000 – občanského sdružení pro kulturu a vzdělávání, s názvem „Nadání je třeba rozvíjet“, zaměřený na diagnostiku a práci s nadanými dětmi, dále vystoupení zástupců společnosti Blažek&Blažek s.r.o s projektem „Naše virtuální škola“ zaměřeným na práci s multimediální technikou a tvorbu vlastních televizních reportáží žáky ZŠ. Pozornost si také zasloužil projekt společnosti ALMA VIS z.s „Vzdělávání k rozvoji rovných příležitostí dětí a žáků formou školního divadla“, zaměřený na realizaci školních divadelních představení žáky s různými druhy postižení.

Další realizátoři projektů prezentovali výstupy svých projektů v předsálí, velký zájem byl o ukázku projektů „Výuka matematiky pomocí aplikací z reálného života aneb matematika není věda“ ZŠ Žatec, Komenského alej  a „Matematika hrou“ Podkrušnohorského gymnázia Most.  

Zdroj: OMK a Mgr. Martina Černá, Oddělení grantů EU  pro vzdělávání KÚÚK

01

02

03

04
Zástupci Ústeckého kraje a Krajského úřadu.
Zleva předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Dagmar Waicová, vedoucí oddělení organizací a koncepcí Roman Kovář, náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, vedoucí odboru strategie přípravy a realizace projektů Jaroslava Kuszniruková a náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

05

06

07

08

09

010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2014 / 10.11.2014 | Účinnost od-do: 10.11.2014-10.12.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém