Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Naposledy zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje

 
20 let
Ve čtvrtek 14. května zasedal naposledy Krizový štáb Ústeckého kraje, který od počátku nouzového stavu jednal s využitím videokonferencí v týdenních cyklech. Na pravidelném tiskovém brífinku se zástupci médií výstupy z jednání prezentovali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a 1. náměstek hejtmana Martin Klika.
Tisková zpráva ze dne 14. května 2020
 

 
 

Vzhledem k ukončení nouzového stavu v České republice k termínu 17. května diskutovali členové krizového štábu aktuální situaci v regionu, kterou lze označit za stabilní. V uplynulém týdnu bylo nově pozitivně testováno pouze 14 lidí v celém Ústeckém kraji. Pozvolna počet uzdravených dohání počet kumulativně testovaných lidí.

V týdnu na krajský úřad dorazila poslední zásilka osobních ochranných prostředků ze státních skladů. Ústecký kraj v ní získal celkem 47 palet ochranných pomůcek, nejvíce ze všech krajů České republiky. Tyto pomůcky budou rozděleny do klíčových zdravotnických zařízení v regionu do všech sedmi okresů. Dostane se rovněž na ambulantní a praktické lékaře. Zbytek ochranných pomůcek obdrží Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Pomůcky by měly vystačit na 14denní spotřebu těchto institucí.

Velký zájem ze strany samoplátců o testování registruje Krajská zdravotní, a. s. Její laboratoře denně zpracují cca 50 – 60 testů, což je přibližná hranice kapacity těchto laboratoří. I kvůli tomu obdrží laboratoře další analyzátor.

Objekt v Hliňanech, který Ústecký kraj vyčlenil jako zařízení pro ubytování osob s nařízenou karanténou, které jsou bez domova, nebo jsou vykázány z trvalého bydliště, bude v provozu minimálně do konce měsíce května. V tuto chvíli je v zařízení jedna klientka, které končí povinná karanténa 19. května.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje se sejde v plánovaném termínu 29. května na krajském úřadě. Mimo jiné bude předmětem jednání hodnocení činnosti složek krajského integrovaného záchranného systému a krajského úřadu v oblasti krizového řízení v období nouzového stavu.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.5.2020 / 14.5.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém