Orientační nabídka


 

Názor hejtmana J. Šulce na průzkumy veřejného mínění

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Odpověď pro Deníky Bohemia (Bohumil Vorlíček)
 

 
 

Odpověď pro Deníky Bohemia (Bohumil Vorlíček) ze dne 31.5.2004

 

Názor hejtmana J. Šulce na průzkumy veřejného mínění

 

Politik potřebuje vědět, co si lidé o jeho práci myslí – v tom je úloha průzkumů veřejného mínění nezastupitelná. Ale já osobně si myslím, že mnoho průzkumů se má jednu slabinu, a tou je slabá vypovědní hodnota. Pokud agentura oslovila 245 osob v regionu, pak oslovila pouhou pětinu jednoho jediného procenta obyvatel tohoto kraje a je otázka, o jakou skupinu osob šlo.            

            Nechci v žádném případě podceňovat získané informace, minimálně jsou pro mne signálem o nespokojenosti určitého procenta obyvatel se zdejšími životními podmínkami. Ale musím se ohradit proti závěru, že nespolupracuji s občany  - každý den mi chodí desítky dopisů od občanů tohoto kraje, s organizací, spolků, firem. Dodržuji zásadu, že každý takový dopis se musí vyřídit a na každý odpovídám. Kromě toho máme také webové stránky, vydáváme krajské noviny (mimochodem též jako přílohu Deníků Bohemia) – tady všude vyzývám lidi k tomu, aby mi psali, s čím jsou nespokojení, s čím můžeme pomoci. Na tyto prosby ale reaguje jenom málokdo…

            Také musím zdůraznit, že průzkum se týkal „životních podmínek v tomto kraji“ -  ty se tady ale po roce 1989 výrazně změnily a já chápu, že pro mnoho lidí je to změna k horšímu. Ale krajská správa věcí veřejných je letos teprve čtyřletá a po celou tuto dobu se zasazuji o to, aby nehrála druhé housle a aby se o věcech týkajících se podmínek k životu v tomto kraji nerozhodovalo v Praze, ale u nás. Ale to se proti byrokratické přesile nejrůznějších ministerstev těžce prosazuje. Navíc podmínky k životu ovlivňují i širší souvislosti – byrokracie, daně, prostředí pro investory v republice, trh práce. S těmi ale musí pomoci vláda, na to prostě síla krajské veřejné správy a tři roky práce nestačí.

            Jeden můj učitel kdysi říkal, že matematika je sice přesná věda, ale čísla se také dají ohýbat – a přesně tak se dívám i na vámi zmíněný průzkum veřejného mínění. Pokud je s mou prací 64 % oslovených spokojeno, pak je to více než slušný výsledek. 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 4.6.2004 / 4.6.2004 | Zveřejnit do: 4.7.2004
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém