Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nedostatek lékařů musíme řešit, shodlo se vedení kraje, VZP i Krajské zdravotní

 
01
Nedostatek praktických lékařů pro dospělé i děti a dorost, úhradová vyhláška a příprava koncepce zdravotnictví v Ústeckém kraji. To byly hlavní body programu společného jednání prvního náměstka hejtmana Stanislava Rybáka a zástupců vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jednání se zúčastnil i ředitel společnosti Krajská zdravotní Petr Fiala a předseda představenstva společnosti Jiří Novák.
Tisková zpráva ze dne 14. srpna 2014
 

 
 

Jednání se podle předsedy Správní rady VZP a zároveň hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka konalo hlavně kvůli předání aktuálních informací o změně přístupu ke komunikaci ze strany pojišťovny. Na schůzku na půdě krajského úřadu proto za VZP dorazil i generální ředitel pojišťovny Zdeněk Kabátek a ředitel krajské pobočky VZP Petr Veselský. Jako největší bolest v současném zdravotnictví obě strany, tedy jak VZP tak i kraj a vedení Krajské zdravotní, vnímají nedostatek praktických lékařů. S problémem stárnoucí populace lékařů se potýká většina krajů u nás. Podle zástupců VZP se nyní pracuje na reálné mapě o stavu lékařů v jednotlivých oblastech. Obě strany se shodly na nutnosti utvořit lékařům, co nejlepší podmínky, které je o založení praxe v potřebných oblastech přesvědčí. Jedním ze způsobů je třeba motivační program pro uzavírání smluv. VZP chce vést jednání s ministerstvem zdravotnictví, aby se systém vzdělávání lékařů zjednodušil. Krajská zdravotní po poradě s vedením kraje plánuje i případnou pomoc v oblastech, kde bude chybějící ordinace praktického lékaře opravdu nezbytná a kde nefungují sdružení praktických lékařů tak, aby si dokázala s problémem sama poradit.

 

Náměstek hejtmana Stanislav Rybák informoval přítomné o koncepci zdravotnictví v Ústeckém kraji pro další roky. Materiál o představách jakou podobu by mělo mít zdravotnictví v následujících letech mít by měl být k projednání na příštím zasedání rady Ústeckého kraje. „Není to samozřejmě konkrétní zpráva, kterým se musíme řídit. To ve zdravotnictví, které se vyvíjí velmi rychlým tempem ani nelze. Jde o otevřený dokument, který se bude podle konkrétních požadavků v daný rok měnit. Předem ale budeme vědět, jakým směrem chceme, aby se změny ubíraly,“ prozradil k přípravě koncepce náměstek hejtmana. Dokument se podle jeho slov zabývá  i lázeňskou péči v kraji a řeší úkoly ve zdravotnictví na úrovni , kterou může Ústecký kraj ze své pozice ovlivňovat, tedy například rozvoj a podporu pěti nemocnic, které spadají pod společnost Krajská zdravotní.

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 14.8.2014 / 14.8.2014 | Účinnost od-do: 14.8.2014-14.9.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém