Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Neetický novinář poškozuje Ústecký kraj

 
Artur Janoušek, redaktor ústecké redakce MF Dnes, v článku ze dne 2. prosince 2011 opět manipuluje s fakty a vydává své osobní názory za objektivní novinařinu.
 

Odkazy


 
 

Není pravda, že krajský úřad prohrál soudní spor s bývalou zaměstnankyní, kterou údajně podle MF Dnes šikanoval kancléř hejtmanky Aleš Konopásek. A. Janoušek zapomněl zmínit, že soud už jednou rozhodl ve prospěch Ústeckého kraje. Nyní se jednalo o odvolání, kde krajský soud na základě jednoho jednání a stejného důkazního materiálu dospěl k zcela opačnému závěru než soud okresní. Žádný soud nerozhodl o šikaně! Autor článku tak zveřejňuje svůj osobní názor založený na tvrzení bývalé zaměstnankyně, které byl odebrán osobní příplatek, jako fakt potvrzený soudem.

 

Není pravda, že bývalou zaměstnankyni Konopásek připravil o peníze. Osobní příplatek jí byl odebrán zaměstnavatelem, a to na základě opakovaného neplnění pracovních povinností.

 

Není pravda, že mluvčí kraje vstoupila do rozhovoru s tím, že chybu neuděl Konopásek, ale zaměstnavatel. Mluvčí se na místě ohradila proti nepravdivé větě A. Janouška a uvedla věc na pravou míru s tím, že osobní příplatek odebral zaměstnavatel. O údajném pochybení vůbec nemluvila.

 

Tato zavádějící, osobně zabarvená interpretace faktů je v rozporu s Etickým kodexem novináře a Etickým kodexem novinářů MF Dnes a iDNES.cz. Podle názoru Ústeckého kraje se jedná o Janouškovu osobní interpretaci. Důrazně se ohrazujeme proti neprofesionalitě poškozující jméno Ústeckého kraje.

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 2.12.2011 / 2.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém