Orientační nabídka


 

Němečtí studenti se zajímají o rozvoj a transformaci kraje

Na krajský úřad zavítali v doprovodu Vladana Hrušky, vedoucího katedry geografie na Přírodovědecké fakultě UJEP, studenti regionálního managementu a ekonomického rozvoje z německého Göttingenu. Čekala je zde přednáška o regionálním rozvoji Ústeckého kraje, aktuálně řešených tématech v této oblasti i o transformaci regionu.
Tisková zpráva ze dne 20. října 2023
01
 

 
 
Studenti z univerzity Hochschule für angewandte Wissenschaft und Kunst v Göttingenu zavítali do Ústí nad Labem v rámci exkurze střední Evropou, kde sbírají poznatky v oblasti regionálního rozvoje a transformace uhelných regionů. V Ústí nad Labem navštívili Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, krajský úřad a Inovační centrum Ústeckého kraje.

Seznámili se zde například s aktuální situací v oblasti regionálního rozvoje, problémy, které Ústecký kraj řeší, i s procesem transformace našeho regionu. Dozvěděli se také o činnosti Filmové kanceláře Ústeckého kraje. Během přátelského setkání proběhla též společná diskuze. Řeč přišla například na těžbu lithia či vodík jako zdroj čisté energie.

1
Krajský úřad navštívili studenti z Göttingenu

 

2
 

3
 

4
Region představili (zleva) Eva Poslová z oddělení regionálního rozvoje, Jana Nedrdová, vedoucí oddělení transformace regionu, a Jan Kadraba, vedoucí oddělení regionálního rozvoje 

 

6
Návštěva se mohla seznámit s dokumentem Strategie für Entwicklung der Aussiger Region

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 20.10.2023 / 20.10.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém