Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nemocnice v Litoměřicích má modernější a barevnější ženské oddělení

 
001
Litoměřická nemocnice získala díky rekonstrukci za miliony korun kvalitnější zázemí pro gynekologicko – porodnické oddělení. Stavební práce trvaly půl roku. Jejich výsledek si přišla prohlédnout i členka Rady Ústeckého kraje Jana Ryšánková.
Tisková zpráva z 14. 12. 2010
 

 
 

Rekonstrukce ženského oddělení je poslední ze tří letošních investičních akcí, za které nemocnice zaplatila dohromady 35 milionů korun. Z toho 25 milionů korun tvoří prostředky z dotace od Regionálního operačního programu Severozápad, zbytek je z rozpočtu nemocnice. Na ženské oddělení padlo 14 milionů.

 

Stavební práce začaly na oddělení letos v červnu. Po celou dobu rekonstrukce bylo gynekologicko – porodnické oddělení přemístěné do budovy chirurgie. Práce proto mohly probíhat intenzivně a bez omezení provozu. Bílé stěny a otlučené postele postupně vystřídaly nové vybavení a barevné vymalování. Navíc mají nyní pacientky k dispozici větší počet nadstandardních pokojů, o které je stále větší zájem, i když se za ně připlácí. Pacientky v nich mají kromě vybavení a elektrospotřebičů navíc vlastní sociální zařízení, neomezené návštěvy a možnost požádat o přistýlku pro otce dítěte nebo někoho blízkého.

 

„Litoměřická nemocnice, přestože není pod Krajskou zdravotní, patří do sítě nemocnic v Ústeckém kraji. Svou velikostí i úrovní dostupné zdravotní péče patří mezi významná zdravotnická zařízení v kraji. Jsem ráda, že se tady investuje do modernizace. Myslím si, že zlepšování prostředí plní svůj účel, protože pro veřejnost je komfort pacienta důležitou součástí zdravotní péče. Týká se to nejen nadstandardních pokojů, ale i těch obyčejných, které jsou také na vysoké úrovni. Toto krásné prostředí jistě přivede do litoměřické nemocnice řadu pacientek a po dobrých zkušenostech sem lidé rádi zamíří i na další oddělení,“ uvedla radní Jana Ryšánková při své návštěvě nemocnice, které zároveň popřála, aby si v tomto těžkém období udržela kvalitní lékařský personál a aby neměla stejné problémy jako mnohá zdravotnická zařízení v republice.

 

Připravila:

Bc. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

Foto: Litoměřický deník

01
Zahájení slavnostního ukončení rekonstrukce, radní Jana Ryšánková je uprostřed.

03
Pásku společně přestříhli ředitel Městské nemocnice v Litoměřicích MUDr. Leoš Vysoudil (vlevo),
starosta města Litoměřice Mgr. Ladislav Chlupáč (uprostřed)
a ř
editel Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad Ing. Bc. Petr Kušnierz.

02
Radní se starostou při prohlídce opraveného oddělení

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 14.12.2010 / 14.12.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém