Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nemocnicím pomáhají desítky budoucích sester z ústecké univerzity

 
logo
V nemocnicích Ústeckého kraje působí v rámci uložené pracovní povinnosti 30 budoucích sestřiček z Univerzity J. E. Purkyně (UJEP). Další pomáhají dobrovolně, jde třeba o studentky oboru Porodní asistentka. ČTK to řekla mluvčí univerzity Jana Kasaničková.
Tisková zpráva ze dne 6. dubna 2020
 

 
 

UJEP předala 17. března krizovému štábu kraje seznamy a kontakty studentů. Univerzita tím reagovala na usnesení vlády, která uložila pracovní povinnost některým studentům sociálních a zdravotnických oborů.

Krajský úřad má podle Kasaničové v případě potřeby možnost povolat k pracovní činnosti až 635 studentů univerzity. Obsah, rozsah a místo prací stanoví studentovi pracovním příkazem hejtman Oldřich Bubeníček. Zatím bylo osloveno asi 40 studentů, a to převážně studujících na Fakultě zdravotnických studií (FZS), uvedla Kasaničová a dodala, že úřad požadoval i další pomoc.

"Pedagogická fakulta (PF) UJEP vyšla vstříc naléhavé prosbě krajského úřadu o pomoc při zajištění výuky v dětských domovech," řekla Kasaničová. Tuto pomoc koordinuje Centrum pedagogické praxe. Podle mluvčí studenti učí děti v dětských domovech online. Více než 30 studentů PF pomáhá také s hlídáním dětí.

Kromě Krajské zdravotní, která spravuje nemocnice kraje, a krajského úřadu projevil zájem o dobrovolnickou pomoc studentů také magistrát Ústí nad Labem. "Má velký zájem o dobrovolníky, zejména pro zajištění takzvané sousedské výpomoci, pomoc seniorům a osobám v karanténě, hlídání dětí a pomoc s úkoly," uvedla Kasaničová. Studenti se mohou hlásit na e-mail pfpomaha@ujep.cz.

 ZDROJ: ČTK a UJEP

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 6.4.2020 / 6.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém