Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Neskutečná podívaná! Hamerská škola se proměnila v exotické karnevalové Rio

 
foto
Zvuk samby, extravagantně oděné krásky, flitry, korálky, peříčka, zářivé barvy a třpytky. Spousta třpytek. Neocitli jste se na světoznámém brazilském festivalu, ale na Střední odborné škole v Litvínově – Hamru. Minulý týden se zde konala tradiční prestižní kadeřnická soutěž Junior 2018. Letošní 19. ročník se nesl v duchu karnevalu v Riu. Vedle kadeřnic se mezi sebou utkali na 16. ročníku soutěže Slet krásných čarodějnic žáci oboru krejčí.
 

 
 

Tématem kadeřnické soutěže se stal Karneval v Riu. „Snažili jsme se vybrat téma, které by bylo pro žáky atraktivní a zároveň mohli předvést svůj um,“ popisuje učitel odborného výcviku Tomáš Maier. A záměr se povedl. Soutěžící předvedli extravagantní účesy doplněné exotickými ozdobami. „Pro mě byla inspirací brazilská fauna, především pak barevní papoušci. Chtěla jsem vytvořit odvážný účes, který by byl zároveň elegantní,“ potvrzuje oceněná soutěžící z hamerské školy Tereza Bruschová.

 

Každoročně hodnotí kadeřnickou soutěžní tvorbu laická a odborná porota a speciální host. Laická porota označila za vítěze Martinu Žižkovou ze Severočeské střední školy v Ústí nad Labem, druhé místo obsadila Květa Svobodová ze Středního odborného učiliště v Hluboši. Třetím místem laická porota ocenila domácí soutěžící Terezu Bruschovou.

 

Za čistotu práce a kreativitu ocenila odborná porota prvním místem Martinu Žižkovou z ústecké školy. Pomyslnou stříbrnou medaili získala Tereza Bruschová ze Střední odborné školy v Litvínově – Hamru a na třetím místě se umístila Klára Smutná ze Střední školy gastronomie a služeb v Liberci.

 

O prvenství v kadeřnické soutěži bojovali zástupci z celkem jedenácti škol. „Těší nás, že pozvání na naši soutěž přijímá stále více škol, a to i ze zahraničí,“ říká učitel odborného výcviku Tomáš Maier.

 

Krejčovská soutěž Slet krásných čarodějnic byla rozdělena do dvou kategorií – Rej masek a Pracovní oděvy. Téma Rej masek poskytlo prostor pro zapojení fantazie, v kategorii Pracovní oděvy měli žáci možnost hledat kompromis mezi originalitou a funkčností. „Úroveň předváděných modelů byla letos opravdu vysoká, porota byla nadšená,“ říká učitelka odborného výcviku Eliška Jedináková.

 

Podle odborné poroty podaly nejlepší výkon v kategorii Rej masek Laďka Šlégrová a Nikol Pospíchalová ze Střední školy obchodu a služeb v Teplicích. Druhé místo shodným počtem bodů získaly Beáta Procházková z Obchodní akademie a Střední odborné školy generála Františka Fajtla v Lounech a tandem Kristýna Haizlerová a Markéta Horáková ze Střední odborné školy Litvínov - Hamr. Na třetím místě se opět shodou bodů umístili žáci ze dvou škol – Dominik Vondra ze Střední školy technické, gastronomické a automobilní v Chomutově – Jirkově a Hana Heczková ze Střední odborné školy služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu.

 

V kategorii Profesní oděvy zvítězila Eliška Hrubešová ze Střední odborné školy služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu, druhé místo patří Pavlovi Giňovi z domácí hamerské školy a třetí místo pak Kristýně Drašarové ze Střední školy obchodu a služeb v Teplicích.

 

„Jsem opravdu velice ráda, že v obou porotách, v kadeřnické i krejčovské, zasedly špičky ve svém oboru. Pozvání přijali také významní hosté a zástupci sponzorů, kterým patří poděkování. Příští rok nás čeká jubilejní dvacátý ročník, myslím, že se máme na co těšit,“ uzavírá ředitelka hamerské školy Jitka Francírková.

foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 10.4.2018 / 10.4.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém