Orientační nabídka


 

Neviditelní lidé Fokusu Labe na fotografiích

Fokus
Putovní fotografická výstava Neviditelní lidé má do 31. prosince zastávku na Krajském úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem. Fotograf Karel Pešek na svých snímcích prezentuje životní příběhy lidí a nejčastější mýty, které se o lidech s duševním onemocněním a schizofrenií ve společnosti vyskytují.
Tisková zpráva ze dne 3. prosince 2015
 

 
 

Výstava, kterou lze navštívit každý všední den od 9 do 15 hodin a která měla předchozí zastávku na ústeckém Gymnáziu Jateční, je součástí projektu Neviditelní lidé – aneb jsou schizofrenici nebezpeční? Na vernisáži byl přítomen 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák a radní Jitka Sachetová.

Autorkou projektu je Lenka Krbcová Mašínová, předsedkyně pořádajícího spolku Fokus Labe. „Jde o destigmatizační kampaň, která má ukázat, že lidé se schizofrenií nejsou nebezpeční. Skoro každý člověk se schizofrenií, pokud má dlouhodobou podporu, může žít v normálním prostředí jako my,“ řekla psycholožka Lenka Krbcová Mašínová.

Projekt podpořený Norskými fondy prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví ČR začal již v říjnu také billboardovou kampaní po České republice. Jeho součástí je i právě dokončovaný dokument Bohdana Bláhovce. „Chceme jej pouštět především na školách a otevřít tím diskusi mezi mladými lidmi, protože jsou nejohroženější skupinou. Řada lidí, kteří u nás pracují a mají zkušenost se schizofrenií, onemocněla v době svých studií na střední, nebo vysoké škole,“ konstatovala Lenka Krbcová Mašínová.

Workshopy začnou v lednu a budou pokračovat po celý příští rok stejně jako výstava fotografií, kterou po ústeckých zastávkách uvidí například návštěvníci děčínské knihovny nebo Galerie Kryt v Klášterci nad Ohří.

01
Na vernisáž přišlo i sedm lidí trpící schizofrenií a kteří jsou hlavními hrdiny výstavy Neviditelní lidé.

02
Na výstavě jsou fotografie Karla Peška.

 

03
Páska přestřižena, výstava je zahájena!

 

04
Fotografie si prohlížel 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák (vpravo) a radní Jitka Sachetová.

05
Výstava potrvá do 31. prosince, otevřeno je od 9 do 15 hodin.

 

 


 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 3.12.2015 / 3.12.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém