Orientační nabídka


 

Nexen opět vybavil hasiče na Žatecku

Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire Europe opět významnou měrou finančně podpořil hasiče v žateckém regionu, kterým pořídil nákladní kontejner, nehodovou clonu s reflexními prvky nebo sadu popruhů pro pohodlné snášení pacientů. V případě potřeby bude toto moderní vybavení sloužit nejen firmám ze strategické průmyslové zóny Triangle, včetně Nexen Tire, ale celému regionu Žatecka.
Tisková zpráva ze dne 17. září 2021
g
 

Odkazy

  • www.nexentire.com
    Více informací naleznete na webových stránkách společnosti.

 
 
Do nového vybavení společnost Nexen Tire Europe investovala přes 110 tisíc korun. Hasiči tak získali nákladní kontejner pro účely přepravy kusového materiálu a sypkých hmot, sadu popruhů na snášení pacientů nebo blesk k fotoaparátu na zjišťování příčin požárů. Nově mohou využívat také nehodovou clonu s reflexními prvky, která slouží k rychlému zaclonění místa zásahu zejména u dopravních nehod. Ředitel HZS Ústeckého kraje plk. Ing. Roman Vyskočil vysvětlil proč je vybavení pro hasiče důležité. „Darované vybavení zvýší úroveň a rozšíří možnosti použití technických prostředků při zásazích, ale i zajištění samotného výcviku. Nehodové clony používané zejména při zásazích u dopravních nehod, chrání místo zásahu proti nežádoucím pozorovatelům, čímž zejména chrání soukromí zasažených osob a snižují nepozornost ostatních účastníků silničního provozu. Popruhy pro snášení pacientů zlepší manipulaci ve složitých komunikačních prostorech a zvýší komfort imobilní osoby při transportu. Potřeba transportu těchto osob se v posledních dvou letech v souvislosti s onemocnění COVID 19 výrazně navýšila. Nákladní kontejner, který bude provozován s nedávno pořízeným nosičem kontejnerů, nahradí již technicky nevyhovující vozidla AVIA, které nám sloužily od roku 1980."

V minulosti podpořil Nexen krajské hasiče několikrát. Kromě hrazení části vybavení nové hasičské stanice na průmyslové zóně Triangle, která byla otevřena v dubnu 2019, přispěl Nexen významnou měrou také na pořízení podpěr pro bezpečnou stabilizaci vozidel a zátěže při záchranných pracích, zásahových přileb, dýchacích přístrojů, motorových kotoučových pil nebo radiostanice a výpočetní techniky. V loňském roce darovala společnost žatecké jednotce záchranářský člunu pro zásahy na vodní hladině, včetně moderního vybavení a speciálního vodního oblečení.

„Spolupráce mezi hasičským sborem Ústeckého kraje a naší společností započala již před lety při zahájení výstavby našeho závodu na průmyslové zóně Triangle. Nexen Tire Europe navzdory nelehkému roku s pandemií dále roste a těší nás, že se můžeme spolehnout na profesionální služby místního hasičské záchranného sboru a vzájemnou spolupráci,“ uvedl mluvčí Nexen Tire Europe Ivan Dzido.

Přes 30 tisíc korun Nexen v minulosti investoval také do pořízení AED defibrilátoru, který je schopen okamžitým elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Přístroj stejně jako další vybavení mohou hasiči používat při jakémkoli zásahu v širokém okolí průmyslové zóny Triangle včetně dálnice D7.

O společnosti Nexen Tire
Jihokorejská společnost, založená v roce 1942, je světovým výrobcem pneumatik se sídlem v Jižní Koreji. Společnost patří mezi nejrychleji rostoucí výrobce pneumatik na světě. Je aktivní v přibližně 150 zemích po celém světě a má čtyři výrobní závody – dva v Koreji (Yangsan a Changnyeong), jeden v Číně (Čching-tao) a čtvrtý závod u Žatce v České republice, který spustil provoz v roce 2019. Společnost Nexen Tire vyrábí pneumatiky s vyspělou technologií a špičkovým designem pro osobní vozidla, SUV a lehké nákladní automobily. Společnost dodává své výrobky jako originální díly pro řadu světových výrobců automobilů. V roce 2014 společnost jako první výrobce pneumatik na světě získala čtyři nejprestižnější ceny za design.

a
Předání peněžitého daru hasičskému sboru ze Žatce

 

b
Zástupce společnosti Nexen Tire s náčelníkem hasičského sboru

c 


 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 17.9.2021 / 17.9.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém