Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nexen Tire otevřel závod v PZ Triangle

 
01
Korejská společnost Nexen Tire dnes slavnostně otevřela na Průmyslové zóně Triangle svou první evropskou továrnu na výrobu pneumatik. Otevření závodu a slavnostní přestřižení pásky se neslo v duchu hesla „nová vlna pro budoucnost“, které oslavuje novou éru globálního rozvoje firmy Nexen. Výstavba továrny je největší zahraniční investicí v Ústeckém kraji.
Tisková zpráva z 28. srpna 2019
 

 
 

Události se zúčastnilo přes 350 hostů včetně Kang Byung-Joonga, zakladatele a předsedy představenstva Nexen Tire, Travise Kanga, globálního CEO Nexen Tire, náměstka ministra průmyslu a obchodu České republiky Petra Očka a hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Zúčastnila se také Zdeňka Hamousová, starostka Žatce, korejský velvyslanec v ČR Moon Seounga-hyun, 1. náměstek hejtmana Martin Klika a radní Ladislav Drlý a klíčoví obchodní partneři společnosti.

„Realizace takto významné investice na území Ústeckého kraje je pro nás nejen prestižní záležitostí, ale přinese také významné pracovní a inovační možnosti pro region a jeho obyvatele. Vážím si toho, že společnost Nexen Tire přistupuje k působení zde s občanskou zodpovědností. Také my budeme nápomocni při budoucím rozvoji společnosti,“ řekl hejtman Bubeníček při zahajovacím projevu.

Událost byla oslavou dokončení evropské továrny, ale také zkompletování sítě čtyř hlavních globálních celosvětových center Nexenu pro výzkum a vývoj. Tu tvoří Centrální výzkumný institut v korejském Soulu, výzkumná a vývojová centra v Evropě a v Severní Americe a konečně právě závod Nexen Tire Europe v Žatci.

Uvědomujeme si, jak je důležité být co nejblíže našim zákazníkům a pomáhat plnit jejich obchodní požadavky i potřeby. Vytvořili jsme proto základnu, díky které můžeme reagovat na poptávku klientů ještě pružněji,” řekl Travis Kang, globální výkonný ředitel Nexen Tire.

V rámci slavnostního otevření proběhla prohlídka nového “chytrého” závodu. Žatecká továrna patří mezi nejmodernější továrny na výrobu pneumatik na světě a je významná především vysokou mírou produktivity i kvality výroby díky zdokonaleným procesům automatizace při práci se základními surovinami, výrobě, kontrole kvality i distribuci.

Továrna Nexen Tire v Žatci byla spuštěna ve zkušebním provozu letos v dubnu. Díky strategické poloze nabízí výbornou dostupnost pro největší evropské odběratele ze zemí jako Německo, Francie nebo Velká Británie. Továrna se stane základnou pro produkci, výzkum
a vývoj nových technologií na výrobu pneumatik. Závod Nexen Tire by měl do konce tohoto roku vyexpedovat až 3 miliony pneumatik. Do roku 2022 očekává Nexen navýšení výrobní kapacity až na 11 milionů kusů pneumatik ročně.

Dnes Nexen Tire v Žatci zaměstnává přes 850 zaměstnanců z blízkého okolí. V roce 2022 plánuje továrna nabídnout celkově až 1300 pracovních míst. V současné době Nexen Tire urychluje nábor zaměstnanců a pomáhá rozvíjet region nejen díky hospodářskému rozvoji, ale i podpoře projektů spojených s ochranou životního prostředí. To dokazuje i chystané založení Ekologického fondu Nexen.  

                        

1
Hejtman Oldřich Bubeníček byl jeden z úvodních řečníků.

2
Globální výkonný ředitel společnosti Travis Kang předal hejtmanovi osobní památeční plaketu.

3
Zleva Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu, Travis Kang, globální CEO NT, starosta Žatce Zdeňka Hamousová a hejtman Bubeníček.

4

5
Slavnostní akt otevření si nenechal ujít 1. náměstek Martin Klika.

6

 


 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 28.8.2019 / 28.8.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém