Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nominujte naše záchranáře do soutěže o Zlatý záchranářský kříž!

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
1
Už podesáté lze prostřednictvím odborného časopisu Rescue Report ocenit mimořádné činy našich záchranářů. Jistě i letos uspějí i členové IZS z našeho regionu. Zúčastněte se soutěže o Zlatý záchranářský kříž...
 

 
 

Tisková zpráva z 29. prosince 2008

Pokud víte o mimořádných činech našich záchranářů nebo jste dokonce sami na sobě poznali jejich perfektní a oceněníhodnou práci, můžete se zúčastnit ankety časopisu Rescue Report pro záchranáře, hasiče, policisty a krizové manažery. Ten totiž vyhlásil již desátý ročník soutěže Zlatý záchranářský kříž v České republice pro rok 2008.

 

V šesti soutěžních kategoriích může laická i odborná veřejnost svým návrhem ocenit výjimečné a profesionální zásahy odborníků, obětavé činy a podpořit tak význam záchranářské profese všech složek integrovaného záchranného systému. Jak nám řekla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, jistě se i v jubilejním ročníku této prestižní soutěže dostane na činy záchranářů z Ústeckého kraje. „Práce zdravotnických záchranářů, policistů, dobrovolných i profesionálních hasičů a v neposlední řadě i humanitárních organizací jsou při záchraně životů našich občanů i majetku příkladné. Může se o tom přesvědčit každý, třeba v běžném životě, na krajském krizovém internetovém portálu, jenž patří mezi nejlepší v zemi, a mnozí i z vlastní zkušenosti,“ říká hejtmanka, jinak také předsedkyně Bezpečnostní rady Ústeckého kraje.

 

Nominovat lze do šesti soutěžních kategorií (1. záchranářský čin laiků, 2. záchranářský čin profesionálů- jednotlivců, 3. záchranářský čin profesionálů- týmů, 4. nejkurióznější záchranářský čin roku, 5. humanitární čin mimo území ČR a 6. cena za výjimečný přínos pro záchranářství).  Laici, tedy veřejnost, mohou své nominace zaslat až do 5. února, instituce mohou navrhnout vynikající činy pouze do 18. ledna  2009. Podrobnosti i nominační kritéria a formuláře jsou na internetových stránkách na adrese www.rescue.cz.

 

„Mezi posledními držiteli Zlatého záchranářského kříže z našeho regionu byli například npor. Vladimír Schneeberg z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje (územní odbor Děčín), jenž se jako velitel zásahu podílel na záchraně sebevraha nebo tým příslušníků Hasičského záchranného sboru ÚK - PS Děčín a Česká Kamenice. Tomu se pod vedením nprap. Pavla Musila a nprap. Miroslava Svobody podařilo zachránit lidský život ze zřícené (již nefunkční) tovární budovy v Č. Kamenici.“ K této informaci tajemnice Bezpečností rady Ústeckého kraje Venuše Kindlové (je zároveň vedoucí oddělení krizového řízení odboru kancelář hejtmanky kraje) dodejme ještě její informaci, že v nejbližších dnech budou osloveny všechny složky Integrované záchranného systém u Ústeckého kraje, aby do zmíněné soutěže o Zlatý záchranářský kříž nominovaly příkladné činy z roku 2008.

 

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz

 

        

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 29.12.2008 / 29.12.2008 | Zveřejnit od-do: 29.12.2008-5.2.2009

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém