Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Norská radost, Andersen vyhrál Závod míru juniorů, Vacek čtvrtý

 
Závod míru juniorů
V Terezíně vyvrcholil o víkendu tradiční Závod míru juniorů, který vyhledávají mladí cyklisté z celého světa. Ve čtyřdenním klání na sebe z českých reprezentantů nejvíce upozornil sedmnáctiletý Karel Vacek.
Tisková zpráva ze dne 8. května 2015
 

 
 

Ten se radoval z vítězství v sobotní předposlední etapě, což se naposledy před třinácti lety povedlo Romanu Kreuzigerovi. Nedělní závěrečnou etapu pro sebe na cílové pásce rozhodl Němec Niklas Märkl. Z celkového prvenství se radoval Nor Idar Andersen, Vacek skončil těsně čtvrtý.


Žlutý trikot pro nejlepšího závodníka předal Noru Andersenovi hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Za těch 46 let získal závod ve světě svoje jméno. V minulosti tu startovaly hvězdy dnešní cyklistiky. Jsem rád, že se dařilo i českým barvám,“ smekl poklonu především na adresu Karla Vacka hejtman Oldřich Bubeníček.


Letošního ročníku Závodu míru juniorů, který se dostal do programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje, se zúčastnilo 22 zemí a téměř tři stovky závodníků.


Výsledky 46. ročníku Závodu míru juniorů 2017:


Poslední etapa: 1. Niklas Märkel (Německo), 2. Giulio Masotto (Itálie), 3. Stan van Tricht (Belgie)…6. Daniel Babor (ČR).

Celkové pořadí: 1. Idar Andersen (Norsko), 2. Andreas Leknessund (Norsko), 3. Andrea Bagioli (Itálie), 4. Karel Vacek (CR)

cc
Starostka Terezína Hana Rožcová gratuluje italskému mladíkovi.

 

dd
Hejtman Oldřich Bubeníček dekoruje vítěze poslední etapy.

sss

eee

aaa

ttt

 

uu

iii

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.5.2017 / 8.5.2017 | Zveřejnit od: 8.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém