Orientační nabídka


 

Nová budova Fakulty zdravotnických studií UJEP je příkladem profesionálního propojení teorie s praxí

Dva roky a tři měsíce trvala výstavba výukového objektu Fakulty zdravotnických studií Univerzity Jana Evangelisty Purkyně zaměřeného na výchovu nových mediků. Z důvodu přímého propojení teorie s praxí je objekt umístěn přímo v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Novou budovu fakulty slavnostně otevřel, společně s dalšími významnými hosty, také hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.
Tisková zpráva ze dne 22. září 2022
FZS UJEP
 

 
 
Jen spojovací chodba bude dělit studenty od pracovníků nemocnice – i to je unikum supermoderní stavby za bezmála 437 milionů korun (dalších 39 milionů korun stálo vybavení). Od nového akademického roku se zde budou vzdělávat studenti zdravotnických oborů na té nejvyšší úrovni. „Líbí se mi jedinečné napasování studijního komplexu do nemocničního areálu. Navíc budou mít studenti k dispozici opravdu to nejmodernější vybavení,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Fakulta má pět podlaží, z toho jedno částečně podzemní a čtyři nadzemní. V nové budově se nachází kromě učeben, laboratoří také dvě simulační centra, ve kterých mohou studenti, odděleni skleněnou stěnou, sledovat různé druhy vyšetření a zacházení s pacientem a přitom se vzájemně neruší. Je zde i multifunkční přednášková aula s kapacitou 326 míst a dva menší přednáškové sály.  

Při příležitosti otevření nového sídla fakulty a zároveň jako oslava 10. výročí založení fakulty, se v aule uskutečnilo zasedání Vědecké rady FZS UJEP, kde byl oceněn pamětním listem za významný podíl na rozvoji fakulty také hejtman Jan Schiller.

Fakulta zdravotnických studií je v současné době nejdynamičtěji se rozvíjející fakultou UJEP. „Úspěšné akreditace nových studijních programů v posledních sedmi letech se odrazily v enormním nárůstu počtu našich studujících. Od nového akademického roku budeme vzdělávat na 1 100 studentů,“ konkretizoval děkan FZS UJEP Zdeněk Havel.

Ústecké univerzitě umožnily realizovat vizi zdravotnické fakulty přímo v areálu nemocničního komplexu finance projektu RE:START Ústeckého a Karlovarského kraje. Při přestřižení pásky byl také hejtman Jan Schiller (třetí zprava)
Ústecké univerzitě umožnily realizovat vizi zdravotnické fakulty přímo v areálu nemocničního komplexu finance projektu RE:START Ústeckého a Karlovarského kraje. Přestřižení pásky se zúčastnil také hejtman Jan Schiller (třetí zprava)

Moderní sál pojme tři stovky studentů

                                                       Moderní sál pojme tři stovky studentů

Učebny jsou již připraveny pro studenty. V této se budou vzdělávat všeobecné sestry

                       Učebny jsou již připraveny, v této se budou učit studenti oboru Fyzioterapie

Zde najdou uplatnění studenti oboru Pediatrické ošetřovatelství
Zde najdou uplatnění studenti oboru Pediatrické ošetřovatelství

Obor porodní asistence
Učebna oboru Porodní asistence. Studenti budou mít k dispozici moderní výukové vybavení

Děkan fakulty oceňuje pamětním listem za významný podíl na rozvoji fakulty hejtmana Jana Schillera
Děkan fakulty oceňuje pamětním listem za významný podíl na rozvoji fakulty hejtmana Jana Schillera

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 22.9.2022 / 22.9.2022 | Zveřejnit od: 22.9.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies