Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Nové autobusy pro Dopravu Ústeckého kraje se vyrábějí i v Polsku

 
Doprava 2015
Radní pro dopravu Jaroslav Komínek spolu se zástupci příslušného odboru pokračuje v kontrolních cestách do provozů výrobců nových autobusů, které nasadí krajští dopravci v rámci Dopravy Ústeckého kraje od ledna 2015. Třetí návštěva proběhla ve společnosti Solaris Bus & Coach S.A v polské Poznani.
 

 
 

Krajská delegace si prohlédla celý proces výroby vozidel pro dva z dopravců Dopravy Ústeckého kraje, společnosti ARRIVA Teplice s.r.o. a BusLine a.s. Zástupci objednatele tak měli možnost zhlédnout jak výrobu jednotlivých vozidel od počátečních fází svaření a ošetření skeletu, přes lakování a osazování komponentů až po výstupní kontrolu kvality vyráběných vozidel, tak již finální stav autobusů před dokončením. Následovalo setkání s ředitelem exportu Tomášem Wozniakem, který seznámil zástupce kraje s historií společnosti a aktuálním výrobním programem. V provozu společnosti Solaris Bus & Coach S.A. provázel ředitel zastoupení prodeje v ČR Jaromír Ručka a vedoucí obchodního útvaru Roman Zdráhal.

„Návštěvou výrobců autobusů prověřujeme způsob zadání výroby jednotlivými dopravci, ověřujeme splnění zadávacích podmínek objednatele v praxi a ujišťujeme se, že vozidla budou připravena k nasazení do provozu včas od začátku roku 2015. Potvrzuje se, že kvalita výroby vozidel pro Ústecký kraj je vysoká a věřím, že cestující budou maximálně spokojeni,“ konstatoval radní Komínek.

Příjemným překvapením byl rozsah a vysoká kvalita práce výroby na všech 4 pracovištích, které se nacházejí v Poznani a okolí. Solaris nevyrábí jen autobusy a trolejbusy, ale i tramvaje. V počáteční fázi výroby jsou všechny druhy dopravních prostředků ve stejném závodě. Radní pro dopravu Jaroslav Komínek ocenil nejen samotnou kvalitu výroby, ale i sociální program s benefity pro zaměstnance, který tento významný zaměstnavatel v regionu Poznaň poskytuje. Solaris má zastoupení ve 28 zemích a Česká republika je třetím největším odběratelem.

Autobusy Solaris zelené barvy v počtu 31 kusů budou od ledna 2015 využívat cestující v oblastech Teplicko, Ústecko a Děčínsko. Z flotily zelených autobusů Dopravy Ústeckého kraje nabízejí nejvyšší kapacitu míst a nasazovány budou na páteřních linkách.

Zdroj: odbor dopravy a silničního hospodářství

1


2

3


 

 


 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 23.10.2014 / 23.10.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém