Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje > Aktuality

 

Nové autobusy pro Dopravu Ústeckého kraje značky Mercedes Benz

 
mb
Člen Rady Ústeckého kraje Jaroslav Komínek, který má v gesci dopravu, spolu se zástupci oddělení dopravní obslužnosti zakončil sérii kontrolních cest do provozů výrobců nových autobusů, které nasadí smluvní dopravci Ústeckého kraje od ledna 2015. Poslední čtvrtá návštěva proběhla ve společnosti Daimler Buses, EvoBus Bohemia s.r.o. v německém Mannheimu.
 

 
 

Návštěva z Ústeckého kraje úvodem absolvovala zajímavou prezentaci do historie firmy Mercedes Benz. Stejně jako v předešlých případech následovala prohlídka celého procesu výroby vozidel pro smluvního dopravce Ústeckého kraje, akciovou společnost ČSAD Slaný a.s. Zástupci objednatele dopravní obslužnosti v Ústeckém kraji se zástupci dopravce tak měli opět možnost zhlédnout kompletní výrobu jednotlivých vozidel. Velice zajímavá byla prohlídka nové moderní motorárny. Následovalo podrobné představení konkrétního objednaného modelu autobusu Citaro LE ze strany technického ředitele prodeje autobusů Mercedes Benz pro Českou republiku Václava Beránka.

Návštěvami u výrobců autobusů byl prověřován způsob zadání výroby jednotlivými smluvními dopravci, který byl konfrontován s plněním zadávacích podmínek objednatele v praxi. Zároveň byla ověřována stěžejní skutečnost vyplývající z uzavřeného smluvního vztahu, tedy stav, že objednaná vozidla budou připravena k nasazení do provozu včas od začátku roku 2015.

„Potvrdilo se naše očekávání, že autobusy Mercedes Benz jsou kvalitní a v některých bezpečnostních prvcích jak pro cestující, tak i pro řidiče, jdou i nad rámec zákonných povinností,“ zhodnotil poslední inspekční návštěvu radní Jaroslav Komínek.

Autobusy Mercedes Benz Citaro LE zelené barvy v počtu 42 kusů budou od ledna 2015 využívat cestující v oblastech Dolní Poohří a Litvínov - Bílina.

Připravil: odbor DS

11

22

33

44

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 7.11.2014 / 7.11.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém