Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nové galerijní prostory zdobí díla Josefa Honyse

 
Galerie Most
Výstava díla malíře a básníka Josefa Honyse otevřela v hlavní budově Oblastního muzea a galerie v Mostě nové galerijní prostory. Na více než 300 m2 tak bude moci organizace prezentovat zejména vlastní výtvarné sbírky i zapůjčené výstavy.
Tisková zpráva ze dne 16. prosince 2019
 

 
 

Vedle suterénu kostela Nanebevzetí Panny Marie tak v Mostě vznikl další prostor určený výlučně pro výstavy výtvarného umění. Výstavní sály nabízejí optimální mikroklimatické podmínky pro vystavování uměleckých děl na plátně, z papíru a dalších organických materiálů.

 

Adaptace prostor byla podpořena Ústeckým krajem a vlastní výstava pak Ministerstvem kultury ČR. Celkový objem investovaných prostředků přesáhl čtyři miliony korun. Jedná se o jednu z mnoha aktivit kraje přispívající k řádné péči a prezentaci kulturního dědictví.

 

Architektonický záměr expozice zpracoval pražský ateliér Turic Architekt a na realizaci se podílelo velké množství dodavatelů, mimo jiné krajská příspěvková organizace Střední odborná škola v Litvínově – Hamru. Výtvarné řešení výstavy je dílem akademického malíře Pavla Kocha a výstavní koncept zpracovali kurátoři Adam Hnojil a Jitka Šrejberová.

 

Slavnostní vernisáže se zúčastnil předseda Výboru Zastupitelstva Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči Jaroslav Dubský a potomci Josefa Honyse, kteří díla na výstavu zapůjčili. Zájemci budou moci výstavu zhlédnout do 12. dubna 2020.

01
V hlavní budově Oblastního muzea a galerie v Mostě mohou návštěvníci vidět dílo básníka a malíře Josefa Honyse

02

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 16.12.2019 / 16.12.2019 | Zveřejnit od: 16.12.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém