Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Nové motorové jednotky na regionální tratě v Ústeckém kraji

 
Vizualizace-PESA dopravce ČD
České dráhy uzavřely 17.3.2011 kontrakt na dodávkou dvoudílných motorových jednotek od polského výrobce PESA Bydgoszcz, který zvítězil v mezinárodní soutěži. Nové jednotky výrazně zvýší kvalitu cestování na regionálních tratích do Šluknovského výběžku.
 

 
 

31 moderních klimatizovaných bezbariérových jednotek s kapacitou 120 sedících cestujících bude obsluhovat regionální tratě  v Karlovarském, Plzeňském, Ústeckém a Zlínském kraji. V Ústeckém kraji budou využívány na trati mezi Karlovými Vary a Chomutovem a na tratích z Děčína do Šluknovského výběžku. 
Postupně se tak naplňuje obsah smlouvy Českých drah s Ústeckým krajem z roku 2009, jejíž součástí je i obnova vozového parku v předem stanovených oblastech. S novými jednotkami se počítá na lince Děčín - Česká Kamenice - Jedlová  - Rumburk  a připravovaném spojení Děčín - Sebnitz - Dolní Poustevna - Velký Šenov - Rumburk.

Na tratích Děčínska mohou cestující již dnes díky objednávce Ústeckého kraje využívat moderní motorové jednotky Desiro, a to na tratích z Děčína do Dolního Žlebu a Bad Schandau a z Rybniště do Varnsdorfu a Liberce (zde neprovozuje ČD). Nové motoráky budou postupně dodávány v letech 2012 - 2014. Tím však spolupráce Ústeckého kraje a dopravce ČD nekončí a modernizace vozového parku bude nadále pokračovat.

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 18.3.2011 / 18.3.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém