Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví

 

Nové terapeutické dílny v Litoměřicích

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
5
Zahájení provozu sociálně - terapeutických dílen Centra sociální pomoci Litoměřice, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, s pojmenováním Cestou integrace, a předání tzv. sociálního automobilu pro službu CSP – Chráněné bydlení Litoměřice, se uskutečnilo minulý týden.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 6. března 2014

Otevřením sociálně terapeutických dílen a provozovny „Palačinkárna“ došlo k dalšímu rozšíření poskytovaných služeb společnosti CSP Litoměřice. Tento projekt je zaměřen na uplatnění lidí s mentálním handicapem na volném trhu práce. Nezanedbatelným přínosem je možnost jejich denního setkávání a soužití s ostatními spoluobčany. Smyslem této služby je pomoc uživatelům opouštějícím ústavy k začlenění se do normálního způsobu života majoritní komunity.

Součástí tohoto slavnostního aktu, jež byl doprovázen vystoupením uživatelů chráněného bydlení z  hudební skupiny VEGA a muzikoterapeutické skupiny SHIVA, bylo i předání tzv. sociálního automobilu pro službu CSP chráněné bydlení Litoměřice, které v současné době  poskytuje službu 41 uživatelům v lokalitách Litoměřice, Lovosice a Libochovice.  Tato služba se neustále rozrůstá o zájemce z řad domovů litoměřického centra. Chráněné bydlení je sociální služba, která přispívá k začlenění osob s postižením do běžného života společnosti.

Slavnostního otevření sociálně - terapeutické dílny Centra sociální pomoci Litoměřice, p.o., se zúčastnilo téměř 80 hostů, mimo jiné senátor Hassan Mezian, krajský radní Jan Szantó,  zastupitel  ÚK Pavel Csonka a vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková. K provozu STD přispěla finančním darem KB Litoměřice a materiálním vybavením Altegra, s. r. o.

Připravili pracovníci  Odboru sociálních věcí

Krajského úřadu Ústeckého kraje

1

2

3

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 6.3.2014 / 6.3.2014 | Zveřejnit od-do: 6.3.2014-5.4.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém