Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Noví představitelé Českých drah navštívili Ústecký kraj, jednali s hejtmanem o smlouvách

 
1
Nové vedení společnosti České dráhy se přišlo představit hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi a náměstkovi pro dopravu Jaroslavu Komínkovi. Na krajský úřad dorazili tři stávající členové představenstva v čele s předsedou a generálním ředitelem Miroslavem Kupcem. Na setkání se řešilo postavení národního dopravce v kontextu krajské objednávky drážní dopravy a také aktuálně probíhající zadávání smluv.
 

 
 

Generální ředitel Kupec prezentoval České dráhy jako partnera s vysokou mírou jistoty a spolehlivosti, který může krajům nabídnout službu na vysoké úrovni za odpovídající cenu. Do té se ovšem promítá třeba zátěž v podobě statisíců režijních jízdenek, které musí ČD ze zákona pokrýt.

Představitelé Ústeckého kraje a zástupci odboru dopravy ujistili, že chápou drážní dopravu jako páteřní. Při poptávkách v jednotlivých balíčcích je ovšem cena jedním z hlavních kritérií, proto je důležité některými změnami udržet České dráhy a jejich cenovou politiku na konkurenceschopné úrovni. Na jednání došlo k diskuzi o dílčích kritériích jednotlivých poptávaných oblastí a přímých zadání, neboť od konce roku 2019 by měli vyjet na koleje v Ústeckém kraji dopravci vzešlí z nově uzavřených smluv.

1
Přivítání předsedy představenstva Miroslava Kupce

2
Jednání se účastnil náměstek Jaroslav Komínek a zástupci odboru dopravy

3
Po boku předsedy sedí další členové představenstva Radek Dvořák a Michal Štěpán

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 24.10.2018 / 24.10.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém