Orientační nabídka


 

Novohradský advent byl prozářený sluncem

j
Advent očima dětí byl název přehlídky škol, která odstartovala v sobotu 12. 12. přesně ve 12 hodin a 12 minut na jimlínském zámku Nový Hrad. Adventní setkání se konalo pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové, která osobně pestré odpoledne na krajském zámku zahájila. Více než tisícovku návštěvníků čekal bohatý program.
 

 
 

Náměstkyně Jana Vaňhová také všechny přítomné pozvala na Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže, které bude v lednu hostit Ústecký kraj. Maskot her, Bambu, pak pózoval s dětmi, které se s ním fotografovaly. „Maskota navrhla ve výtvarné soutěži žákyně litoměřického gymnázia a bude provázet mladé sportovce, kteří přijedou do Chomutova, Mostu, Litvínova, na Klínovec a na Cínovec změřit své síly. Moc se na olympiádu těším a všichni jste zváni jako diváci, abyste sportovní zápolení dětí a mládeže přišli povzbudit,“ řekla při zahájení Jana Vaňhová.

Adventní setkání bylo především prezentací středních škol zřizovaných Ústeckým krajem. Jejich kolektivy se zúčastnily i soutěží o nejlepší adventní dekoraci, o nejlepší bramborový salát či jablečný štrůdl. Ke zhlédnutí zde byla i výstava soutěžních andělů a fotografií se zimní tématikou. Nechyběl ani ozdobený vánoční strom s živým betlémem. Na závěr celého odpoledne se rozsvítil vánoční stromeček a setmělé prostranství zámku ozářil ohňostroj.

Celé odpoledne přicházeli noví a noví návštěvníci, které také přilákalo i slunečné počasí. Na své si přišli všichni, kteří se rádi nechávají okouzlit tématem a atmosférou vánočních svátků. Kromě stánků škol, které nabízely vánoční dekorace a chlubily se svými výsledky, si příchozí mohli pochutnat na vánočním cukroví, klobáskách či svařáku.

Na pódiu se střídali muzikanti a zpěváci ze škol. Diváci potleskem odměnili pěvecký a taneční soubor Třebenická sluníčka, který vystupoval za doprovodu Dračí dechovky. Žáci ze střední školy z Mostu předvedli pásmo České a evropské Vánoce v písni. Nechyběla módní přehlídka, ukázky sokolnictví a trubači z lesnické školy ve Šluknově a ze základní umělecké školy v Jirkově.

Kromě náměstkyně Jany Vaňhové se jimlínské adventní přehlídky zúčastnila předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK Dagmar Waicová a krajský radní Arno Fišera.

Advent očima dětí byl jednou z mnoha akcí, které se v průběhu roku konají na zámku Nový Hrad v Jimlíně nedalekou Loun. Pravidelně se zde koná velikonoční setkání, novohradská pouť dětský den i adventní setkání. Zámek si letos přišlo prohlédnout více než 20 tisíc návštěvníků a další dvě desítky tisíc se přišly podívat na pravidelné zámecké akce.

 

j

j

j
Soutěžní anděl z marcipánu

 

j
Maskot Bambu s dětmi ze souboru Třebenická sluníčka

 

j
Náměstkyně Jana Vaňhová si se zájmem prohlédla stánky škol

 

j

 

j
Bambu v zámecké kapli

 

j
Stánky škol si prohlédli i radní Arno Fišera a předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Dagmar Waicová

 

j
Symbolika zimní olympiády dětí a mládeže doplňovala adventní setkání na jimlínském zámku

 

j
Třebenická sluníčka

 

j
Latinskoamerické tance v podání dvojice z DD Litoměřice

 

j
České a evropské Vánoce v písni v podání žákyň střední školy z Mostu

 

j

 

j

Diváci pozorně sledovali vystoupení školních souborů na pódiu

j
Jirkovští trubači

 

j
Soutěž o nejlepší štrůdl

 

j
Šluknovští trubači na zámecké věži

 

j

 

j

 

j
Zaplněné zámecké nádvoří

 

j

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 13.12.2015 / 13.12.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém