Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Novou tělocvičnu roudnické školy otevřel hejtman Ústeckého kraje

 
SOŠ a SOU Roudnice
Na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Roudnici nad Labem se žáci i pedagogický sbor dočkali otevření nově zrekonstruované tělocvičny. Tu slavnostně otevřel přestřižením pásky hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček společně s ředitelkou školy Helenou Všetečkovou.
Tisková zpráva ze dne 7. září 2018
 

 
 

„Chtěl bych moc poděkovat vaší paní ředitelce, bez které by tato nákladná investice nebylo možné zrealizovat. Díky patří všem, kteří se na této stavbě podíleli. Ono se v dnešní době říká, že děti ztrácejí zájem o sportování, ale pokud zde vyrostla takhle pěkná tělocvična, děti by mohly mít opět zájem o pohyb a sport,“ uvedl na slavnostním zahájení hejtman Bubeníček.

Od roku 2008 činily investiční náklady na různé opravy či rekonstrukce roudnické školy téměř 77 milionů korun. „Těší mě, že náš kraj chápe nutnou potřebu rozvíjet odborné školství a také, že chápe nutnost vychovávat nové a nové řemeslníky,“ děkovala svému zřizovateli ředitelka školy Helena Všetečková. Na rekonstrukci tělocvičny bylo vynaloženo 27 milionů korun, na sportovní vybavení padlo téměř 1,3 milionu korun. V areálu byly opraveny i šatny, sociální zařízení a kabinet pro vyučující tělesnou výchovu.

Ředitelka dále provedla hejtmana také útrobami moderní stravovny pro žáky a pedagogický personál. Za kraj se také přijely do roudnické školy podívat předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová či předsedkyně kontrolního výboru Drahomíra Miklošová.

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Roudnici nad Labem vznikla 1. července 1999 sloučením Integrované střední školy, Odborného učiliště a Učiliště a Středního učiliště strojírenského, ke kterému došlo v rámci optimalizace škol na okrese.

V současné době škola představuje teritoriálně ucelený komplex moderně vybavených budov, kde jsou soustředěny výukové prostory učeben, domov mládeže s dvoulůžkovými a třílůžkovými pokoji, velká moderní stravovna s možností celodenního stravování, sportovní areál včetně dobře vybavené posilovny a sauny, kinosál a další nezbytné provozní objekty.

Škola nabízí široké spektrum studijních a učebních oborů strojírenských, stavebních a oborů služeb. Letos na škole otevřeli také obor Kuchař - Číšník. Cílem je připravovat mládež po stránce teoretické, ale hlavně po stránce praktické s ohledem na potřeby trhu práce.

01
Zleva: starosta Roudnice nad Labem Vladimír Urban, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a ředitelka školy Helena Všetečková.

02
Slavnostní přestřižení pásky.

03
Kraj byl zastoupený ještě Drahomírou Miklošovou (druhá zleva) a Radmilou Krastenicsovou (třetí zleva).

 

 

04
V tělocvičně se budou učit nejen žáci, ale také zde budou mít tréninky sportovci z celé Roudnice.

 

05
V tělocvičně si hned zacvičily malé děti.

 

06

 

07
Pro příchozí bylo připraveno i taneční vystoupení.

 

08
Doprovodný program zakončili žáci školy ukázkou tenisu. Ti dokonce reprezentují školu i kraj na turnajích.

 

09
Zázemí tělocvičny.

 

10

 

11
V letošním roce se otevřel na škole i obor Kuchař - Číšník.

 


 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 7.9.2018 / 7.9.2018 | Zveřejnit od: 7.9.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém