Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Nový Hrad: Advent očima dětí

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
13.12.
Pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové zorganizoval Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého setkání školáků, jejich rodičů a pedagogů na Novém Hradu u Jimlína. Na Lounsko přijely i stovky dalších návštěvníků na Advent očima dětí. Ty byly rozzářené jako v poledne rozsvícený stromeček. Jenom sníh všem ke štěstí chyběl…
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 15. prosince 2015

Předposlední adventní víkend patřil na zámku, který je už několik let příspěvkovou organizací kraje, nejen zvykům Vánoc, ale také aktivitám dětí a mládeže. Svoje prezentace tady měly některé školy zblízka i zdaleka, účastníci se mohli seznámit s ukázkami řemesel a šikovností našich učňů (krejčí, truhlář, aranžér) a prodávaly se tu i dekorace vyrobené v zúčastněných školách.  Jak zdůraznila Jana Vaňhová ještě před tím, než se slavnostně chvíli po poledni rozsvítil stromeček, Ústecký kraj všemožně podporuje rozvoj školství a k tomu neoddělitelně patří i společná setkávání, prezentace umu, zručnosti a šikovnosti žáků před veřejností. Všem také popřála spokojené Vánoce a hodně úspěchů v roce 2015. Ve škole, v rodině, při mimoškolních aktivitách i mezi kamarády. Sobotní jimlínské akce se zúčastnili i Dagmar Waicová, předsedkyně zastupitelského Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, zástupce ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje Jaroslav Pikal, vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Štěpán Harašta a řada dalších hostů. 

 

Program až do večera vyplnily pěvecké sbory, národopisný kroužek Třebenická sluníčka, vystoupení řady základních uměleckých škol, kroužků pohybové výchovy a také ukázky sokolnictví. Adventu očima dětí patřily na Novém Hradu nádvoří, kaple i barokní sál. Trubači troubili a na závěr se nad Jimlínem rozzářil nádherný ohňostroj. V sobotu bylo na jimlínském zámku devět stovek návštěvníků a spousty účinkujících.

 Připravilo OMK, snímky Zbyněk Šebesta (7), ohňostroj fotil Vít Pávek 

1
V pravé poledne zahájila jimlínskou akci Jana Vaňhová.

2

3

4

5

6

7

8

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 15.12.2014 / 15.12.2014 | Zveřejnit od-do: 15.12.2014-14.1.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém