Orientační nabídka


 

Nový obchvat Loun na dálnici D7 usnadní dopravu

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovoznilo dálniční obchvat Loun na dálnici D7. V rámci stavby došlo ke zkapacitnění stávající dopravně a bezpečnostně již nevyhovující dvoupruhové silnice I/7. Dostavbou tohoto úseku se zlepší spojení na Německo a usnadní se dopravní obslužnost průmyslových zón u Mostu, Loun a Postoloprt. Také strategické průmyslové zóny Triangle, která je jednou z největších v České republice.
Tisková zpráva z 20. září 2023
1
 

 
 
Nová dálnice významně zvýší bezpečnost a plynulost dopravy v místě, kde každý den projede téměř 13 tisíc vozidel a kde se v minulosti stala řada dopravních nehod. Z hlediska celkového zlepšení dostupnosti, zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy je však zásadní, aby byla dálnice D7 zprovozněna kompletně v celé své délce. Navazující úsek dálnice D7 u Chlumčan, který se začal stavět na začátku loňského roku, se povedlo výrazně urychlit. Otevřen by měl být ještě tento rok. Z celé plánované D7 tak bude chybět posledních pět kilometrů u Postoloprt na Lounsku, které se budou stavět v letech 2026 až 2028. 

Hlavní silniční tah Praha – Chomutov – hranice se Spolkovou republikou Německo umožní po přestavbě rychlé, a hlavně kapacitní spojení Prahy a severozápadních Čech s oblastí Saské Kamenice a návazně s dalšími evropskými státy. Slavnostního otevření úseku se zúčastnili premiér Petr Fiala, ministr dopravy Martin Kupka, generální ředitel ŘSD Radek Mátl, hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a radní pro oblasti regionálního rozvoje, zemědělství a rozvoje venkova Michal Kučera.

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Nově zprovozněný úsek dálnice D7
Nově zprovozněný úsek dálnice D7

 


 
Zodpovídá: Mgr.et Bc. Ondřej Nitsch
Vytvořeno / změněno: 20.9.2023 / 20.9.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém