Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Novým hejtmanem Ústeckého kraje se stal Jan Schiller

 
mini
V pondělí 16. listopadu se konalo ustavující zasedání nového Zastupitelstva Ústeckého kraje, které vzešlo z krajských voleb konaných ve dnech 2. a 3. října 2020. Hejtmanem byl ve veřejném hlasování zvolen Jan Schiller, pro kterého hlasovalo 35 zastupitelů. Bude mít v kompetenci oblast legislativy, krizového řízení, informačních technologií, ICÚK a vnější a zahraniční vztahy.
Tisková zpráva ze dne 16. listopadu 2020
 

 
 

První náměstkyní a zástupkyní hejtmana byla zvolena Lubomíra Mejstříková (ANO 2011), která bude mít kompetence v oblasti strategie, přípravy a realizace projektů - Fond spravedlivé transformace, fondy MŽP a MMR.

Dalšími náměstky se stali Jiří Kulhánek (ODS) - kompetence pro oblasti sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit, Jiří Řehák (Spojenci pro kraj) - kompetence pro oblasti regionálního rozvoje a cestovního ruchu, kultury a památkové péče.

Dalšími členy RÚK se stali Radim Laibl (ANO 2011) - kompetence pro oblast zdravotnictví, Jindra Zalabáková (ANO 2011) - kompetence pro oblast školství, mládeže a sportu, Marek Hrabáč (ANO 2011) - kompetence pro oblast dopravy a silničního hospodářství, Iva Dvořáková (ODS) - kompetence pro oblast životního prostředí, Jan Růžička (ODS) - kompetence pro oblast finanční, Tomáš Rieger (ODS) - kompetence pro oblast majetku a investic a Michal Kučera (Spojenci pro kraj) - kompetence pro oblast zemědělství a rozvoje venkova.

Zastupitelstvo Ústeckého kraje dále rozhodlo o ustavení devíti výborů (Výbor finanční, Výbor kontrolní, Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, Výbor pro národnostní menšiny, Výbor pro zdravotnictví, Výbor pro životní prostředí, Výbor pro sociální věci, bezpečnost a SVL, Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova a Výbor pro kulturu a památkovou péči).

V pětapadesátičlenném zastupitelstvu obsadilo hnutí ANO 2011 celkem 17 křesel, ODS 8 křesel, Starostové a nezávislí 7 křesel, Piráti 6 křesel, SPD 5 křesel a KSČM, Spojenci pro kraj a Lepší sever shodně po 4 křeslech.

Ve volbách do Zastupitelstva Ústeckého kraje letos zvítězilo hnutí ANO 2011, které získalo celkem 25,88 % hlasů. Volební účast v Ústeckém kraji dosáhla 31,3 %, což je téměř o 2,5 % více než v roce 2016. Z celkového počtu 647 214 oprávněných voličů odevzdalo platné hlasy 199 913 voličů.

1
Dne 16. listopadu se konalo ustavující zasedání nového Zastupitelstva Ústeckého kraje

2
Oldřich Bubeníček předává novému hejtmanovi Janu Schillerovi hejtmanský řetěz

3

4
Novým hejtmanem Ústeckého kraje se stal Jan Schiller z hnutí ANO 2011

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 16.11.2020 / 16.11.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém