Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

O cyklostezkách na evropské úrovni, to byla konference Velo-city

 
01
Ústecký kraj představil svou aktivitu a úspěchy při budování sítě cyklostezek v regionu na největším cyklistickém summitu Velo-city v irském Dublinu. Spolu s Nadací Partnerství se prezentovala především páteřní Labská stezka, která je vyhledávaným cílem turistů. Ústecký kraj aktuálně dokončuje poslední tři úseky v rámci 3. etapy výstavby této cykloturistické trasy evropského významu.
 

 
 

Ústecký kraj již investoval do výstavby a úpravy cyklostezek více než 500 milionů korun. Kromě Labské stezky se jedná také o cyklostezku Ploučnice, Krušnohorskou magistrálu a další lokální cyklotrasy. Účast na konferenci a setkání s odborníky z mnoha evropských zemí byly dalším impulzem k rozvoji dálkových cyklotras.

Na dublinské konferenci vystoupilo přes 300 řečníků, akci navštívilo více než 1 300 cyklonadšenců. Přednášky řešily témata, jako je rozvoj infrastruktury, životní prostředí, moderní města, zelené stezky či cykloturistika. Dublin byl vybrán záměrně jako město, které usiluje o příjemnější a bezpečnější životní prostředí pro své obyvatele.

1

2

3

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 4.7.2019 / 4.7.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém