Orientační nabídka


 

O „dé osmičce“ u kulatého stolu: Koncem roku přibudou tři kilometry…

a
Dnes dopoledne se u kulatého stolu sešli představitelé Ústeckého kraje, Ředitelství silnic a dálnic ČR, starostové obcí na objízdných trasách nedokončené dálnice, zástupci krajského úřadu a jeho zainteresovaných odborů. Na jednání, které svolala hejtmanka Jana Vaňhová, byli přítomni rovněž náměstek Arno Fišera, poslanec Parlamentu ČR Jiří Šulc, který je též krajským radním s gescí za dopravu a silniční hospodářství, a ředitel krajského úřadu Milan Zemaník.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 24. listopadu 2011

   Účastníci pracovní schůzky byli informováni o nedávném jednání zástupců ŘSD se starosty dotčených obcí (22. 11.) a zásadními byly informace o aktuálním průběhu realizace stavby D8 nebo o procesním řízení ohledně potřebných úředních povolení.

   „Mohu zodpovědně  říci, že podobná jednání u kulatého stolu přinášejí všem aktuální informace o tom, co se na dálnici a jejích objízdných trasách děje, co kdo pro její dokončení dělá, respektive kdo  dostavbě brání,“ řekla nám po jednání hejtmanka Jana Vaňhová.  „Podstatné zaznělo: ještě před koncem letošního roku bude dán do zkušebního provozu úsek dálnice mezi Lovosicemi a Bílinkou, to za prvé, a za druhé: v průběhu prosince vydá Stavební úřad Lovosice územní rozhodnutí na dokončení zbývajícího a dosud nerozestavěného úseku dálnice až do Řehlovic. Až nabude právní moci, poběží od  toho okamžiku lhůta 39 měsíců, kterou má investor na dokončení celé stavby. Dnes nás dokonce představitelé Ředitelství silnic a dálnic ujistili, že by je v optimální variantě mohli spolu s dodavateli stavby zkrátit na třicet měsíců.“

  Podobných zpráv z kategorie těch lepších ale ani u kulatého stolu moc nezaznělo. Řidiči nákladních aut i kamionů nerespektují dopravní značení na oficiálně schválených objízdných trasách a vytvářejí si trasy nelegální, tedy objízdné kolem objízdných. Trpí další občané v dalších obcích, ničí se komunikace třeba v obcích Žim nebo Vchynice.   Kraj jen s obtížemi hledá finance na opravy či údržbu ničených silnic v jeho správě, rozpočty nepočítaly s tak nesmyslným prodlužováním stavby, peníze musí vynakládat i ŘSD a to vše nadále navyšuje finanční nároky na dokončení „autostrády“ přes České středohoří.  Zkušebního zprovoznění úseku Lovosice – Bílinka se už nyní bojí občané třeba Velemína či Bořislavi, kam budou řidiči pokračovat v daleko větším počtu ve směru na Teplice. Proto bude tak důležité připravované dopravní značení na konci D8 u Lovosic a Bílinky.

   Vzhledem k tomu, že některá média v našem kraji nepodávají veřejnosti relevantní a především pravdivé  informace o výstavbě D8 a ke slovu se dostávají spíše nejrůznější ekologické iniciativy, připraví Ústecký kraj spolu s ŘSD, zhotovitelem stavby i starosty dotčených měst a obcí podrobné informace o skutečném stavu výstavby „osmičky“ mezi Bílinkou a Řehlovicemi. Téměř čtvrt milionu domácností v Ústeckém kraji je dostane prostřednictvím krajských novin, které budou distribuovány koncem prosince

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Jana Vaňhová a Arno Fišera zahájili jednání o D8 u kulatého stolu

2
Zleva: Jiří Šulc, Milan Zemaník, Aleš Konopásek, vedoucí odboru kancelář hejtmanky a zástupce ředitele KÚ,

a Jindřich Franěk, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu

3
Zcela vlevo je Jiří Mayer, ředitel závodu Praha ŘSD ČR

4
Další účastníci dnešního jednání o D8

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 24.11.2011 / 24.11.2011 | Schváleno / Zrušeno: 24.11.2011 / 23.12.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém