Orientační nabídka


 

O dopravních systémech s odborníky

Ústecký kraj spolu s Asociací organizátorů veřejné dopravy pořádá v těchto dnech v teplickém hotelu Panorama schůzi této asociace. Na 80 manažerů krajských objednatelů dopravy, odborných pracovníků firem ze sektoru veřejné dopravy nebo dopravců a státních organizací naslouchá novinkám a diskutuje o nových trendech ve veřejné dopravě.
01
 

 
 

Veřejná doprava je nyní velmi dynamický sektor pokrývající celou řadu odborných disciplín, aby vznikl pro cestující přívětivý a kvalitní systém, který bude pro objednatele finančně přijatelný. Vzhledem k potřebě mobility mezi městy kraje, současnému dění na trhu a cen energií a paliv a zpřísňujících se emisních požadavků k veřejné dopravě jako systému pro budoucnost vzhlíží i Ústecký kraj.

„Na setkání jsme vyslechli zajímavé příspěvky, které mohou přinést inspiraci do odbavení, dopravní techniku, nebo pohonu bezemisních vlaků i pro náš systém moderní systém DÚK,“ doplnil ke konferenci vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Jakub Jeřábek.

 

Dopravní kolegové ze všech krajů se takto pravidelně setkávají, aby se nejen vzájemně inspirovali dobrými myšlenkami ve veřejné dopravě, ale aby třeba dohodli mezikrajská propojení, jejichž absence je často neprávem kritizována. DÚK zde jedná o propojeních s kolegy z Liberce, Středních Čech, Plzeňského i Karlovarského kraje. Ústecký kraj se účastníkům setkání představí během těchto dnů i jako kraj s turisticky atraktivními místy. Po skončení oficiální části programu se návštěvníkům představila botanická zahrada nebo moderně zrekonstruovaná krajská hvězdárna.

1

2

Foto: Jakub Jeřábek

 

 
 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 20.4.2023 / 20.4.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies