Orientační nabídka


 

O kolejích v Ústeckém kraji se správcem železniční cesty

1
Generální ředitel SŽDC (Správa železniční dopravní cesty) Jiří Kolář a ředitel Oblastního ředitelství UL Josef Kalivoda navštívili hejtmana Oldřicha Bubeníčka, seznámili ho s aktuálními finančními možnostmi a vyslechli si požadavky Ústeckého kraje. Generální ředitel zmínil, že je jeho záměrem se více otevřít krajům a směřovat investice prioritně dle krajských potřeb.
 

 
 

Ústecký kraj především požaduje elektrizaci částí tratí u Litvínova a Kadaně, kde mají v budoucnu jezdit nové elektrické jednotky. Bez realizovaných úprav by ovšem nasazení nových vozů nemělo smysl. Generální ředitel Kolář ujistil hejtmana Bubeníčka, že tyto tratě jsou zařazeny v plánu investic, stejně jako úpravy přejezdů. Společným zájmem je snížit pomalé jízdy, aby cestující mohli plně využít rychlostní potenciál nových vlaků a modernizované železniční cesty.

Dalším požadavkem Ústeckého kraje je obnova křížení v Markvarticích. Důvodem je optimalizace linek směřujících do Šluknovského výběžku v souvislosti s plánovaným zprovozněním přeshraničního železničního spojení Dolní Poustevna – Sebnitz v červnu 2014.

Diskutovalo se také o budoucnosti regionálních tratí, které mají využití turistické, nikoli dopravní a jejichž údržba stojí SŽDC ročně miliony, dále o možném vybudování vysokorychlostní trati. Vzhledem k obrovským nákladům to ale není plán do nejbližších let.

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
U hejtmana Oldřicha Bubeníčka se sešli (zleva) Josef Kalivoda a Jiří Kolář ze SŽDC a vedoucí odboru dopravy KÚ Jindřich Franěk

2
Generální ředitel SŽDC Jiří Kolář a hejtman Oldřich Bubeníček

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 17.12.2012 / 17.12.2012
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém