Orientační nabídka


 

O peníze z EU je zájem, potvrdil to včerejší veletrh

001
Veletrh programů finanční pomoci EU 2013 je na krajském úřadě již tradiční akcí. Letos se konal posedmé a přilákal zhruba 120 účastníků, kteří se chtěli seznámit s možnostmi financování jejich záměrů v programovém období 2014 – 2020, získat praktické rady a setkat se s odborníky na tuto oblast.
Tisková zpráva ze dne 14. listopadu 2013
 

 
 

Veletrh, který se odehrál ve středu 13. listopadu, byl určený pro širokou veřejnost, od akademických pracovníků, pracovníků z výzkumných center přes zaměstnance neziskových organizací, občanských sdružení či investory a podnikatele.

Celodenní program zahájila zástupkyně ředitele krajského úřadu pro výkon přenesené působnosti Monika Zeman. Zdůraznila potřebu seznámit se s mechanismy čerpání z komunitárních programů, protože se sníží prostředky, které budou v období 2014 - 2020 k dispozici občanům České republiky v rámci operačních programů.  

Následující přednáška Františka Jochmana z Asistenčního centra v Mostě byla věnována obecnému představení komunitárních programů. Poté se účastníci rozdělili do workshopů, kde se seznámili s konkrétními informacemi týkajícími se jednotlivých programů. Program „Evropa pro občany“ byl představen národní koordinátorkou Kateřinou Hamplovou z Úřadu vlády ČR, workshop zaměřený na Erasmus+ byl pod taktovkou Petra Chaluše z Domu zahraničních služeb a v rámci třetího workshopu Tomáš Skuček z Ministerstva průmyslu o obchodu ČR prezentoval program Cosme a Martin Škarka z Technologického centra AV ČR přítomným přiblížil znění nového programu Horizont 2020.

Veletrh byl tradičně pořádán Ústeckým krajem a Eurocentrem Ústí nad Labem. Partnery akce byly Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje, Asistenční centrum, a.s., Europe Direct Most a Regionální rozvojová agentura Ústeckého kraje.

Připravila: Ing. Jitka Zimová, Kancelář hejtmana

01
Zaplněný konferenční sál krajského úřadu

01
Zahájení veletrhu se ujala zástupkyně ředitele krajského úřadu pro výkon přenesené působnosti Monika Zeman (uprostřed), nalevo od ní sedí František Jochman z Asistenčního centra Most, vpravo Eva Bartůňková z Eurocentra Ústí nad Labem.

01
Nahlédnutí do průběhu workshopů

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 14.11.2013 / 14.11.2013
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém