Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

O titul Rozhledna roku bojují dvě rozhledny z Ústeckého kraje. Hlasujte i Vy!

 
foto
V 5. ročníku ankety Rozhledna roku 2018 budou soutěžit dvě rozhledny ze severu Čech. Soutěž pořádá Klub přátel rozhleden. Ústecký kraj zastupuje architektonicky zajímavá Růženka na Pastevním vrchu u Růžové na Děčínsku a vyhlídka Rubín u Podbořan na Lounsku.
Tisková zpráva ze dne 25. ledna 2019
 

 
 

Obliba turisticky zajímavých a originálních staveb mezi turisty stoupá stejně jako zájem veřejnosti o hlasování. Do ankety jsou zařazeny pouze rozhledny, které vznikly v daném hlasovacím roce. V České republice je přes 400 rozhleden, přičemž každý rok k nim přibývá řada nových.

 

Obec Růžová vyhlásila na podporu výstavby rozhledny Růženka veřejnou sbírku, na jejímž kontě se sešlo zhruba 300 tisíc korun. Stavba rozhledny začala v roce 2017, slavnostní otevření vyhlídkové věže se uskutečnilo v dubnu 2018. Celkové náklady na výstavbu dosáhly 2,5 milionu korun. Betonová rozhledna netypického vzhledu je sice jen šest metrů vysoká, je z ní ale rozhled na Pravčickou bránu, Milešovku, Sněžník, Sokolí vrch, ale i na saský Lilienstein.

 

Vyhlídka Rubín u Podbořan je téměř osm metrů vysoká, je z dubového dřeva – tvoří ji 500 dubových klád a vystavěna byla mezi Dolánkami a Pšovem ve stylu strážní věže a palisády starověkého opevnění. Město Podbořany dalo za rozhlednu s veškerými dalšími náklady přibližně 700 tisíc korun. Na přípravě její stavby pracovalo skoro dvacet let. Návštěvníkům se naskytne jedinečný výhled na Doupovské a Krušné hory i České středohoří.

 

Vylosovaní účastníci hlasování získají hodnotné ceny. Například dalekohled Fomei 10x42 DCF, funkční trika Erik české značky ScutumWear, knihu 365 rozhleden ČR, trekové hole či nástěnné a stolní kalendáře s tematikou rozhleden.

 

Hlasovat můžete pro jednu rozhlednu na e-mailové adrese rozhledna-anketa@centrum.cz do 28. února 2019.


foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 25.1.2019 / 25.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém