Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

O víkendu vyráží do Zubrnic parní vlak, zástupci kraje dnes vyzkoušeli první jízdu

 
11
Speciální jízdu parním vlakem z Ústí nad Labem do Zubrnic dnes uspořádala Zubrnická muzeální železnice. Dnešní jízda i víkendové výpravy vlaků se uskuteční u příležitosti připomenutí výročí 40 let od zrušení dráhy Velké Březno – Lovečkovice – Verneřice – Úštěk. V tento výjimečný den byla za účasti náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jaroslava Komínka a krajské radní Jitky Sachetové, Zubrnické muzeální železnice a obce Lovečkovic slavnostně otevřena první část opraveného nádraží v Lovečkovicích. To bude zatím sloužit jako informační centrum a muzeum a přispěje tak k rozvoji turistického ruchu v této oblasti. Náměstek Komínek vyjádřil podporu Ústeckého kraje při obnově tratě Zubrnice – Lovečkovice. Mimořádné parní jízdy si můžete užít celý víkend 2. a 3. června.
Tisková zpráva ze dne 1. června 2018
 

 
 

Vlaky budou vyrážet z vlakového nádraží v Ústí nad Labem – Střekov přes Velké Březno do Zubrnic. V sobotu 2. června můžete dokonce využít také historický autobus, který vás sveze ze Zubrnic až do Úštěka. Bližší informace najdete na www.zubrnickazeleznice.cz

 

Celý víkend také můžete na nádraží Střekov navštívit naší Parní vodárnu a před ní vystavený výjimečný poštovní železniční vůz Německých říšských drah z roku 1932 pana Vaňka a nově opravovanou lokomotivu řady T444.0255 zvanou ¨¨Karkulka¨¨ z roku 1969. 

 

 1

2

3
Krajská radní Jitka Sachetová, náměstek hejtmana Jaroslav Komínek a starosta Lovečkovic Radek Černý. 

 

 


 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 1.6.2018 / 1.6.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém