Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Obchodní akademie a Střední odborná škola generála Františka Fajtla učí odborné předměty metodou CLIL

 
foto
Škola chce poskytovat žákům kvalitní vzdělání, a proto se v letošním školním roce rozhodla zavést do výuky odborných předmětů metodu CLIL – integrovanou výuku odborného předmětu a cizího jazyka. V praxi to znamená, že některé vyučovací hodiny odborných předmětů jsou vedeny v anglickém jazyce. Žáci používají cizojazyčné materiály, které slouží k rozšiřování a prohlubování jejich odborné slovní zásoby.
 

 
 

Tu žáci následně mohou uplatnit v diskuzích v mezinárodních projektech nebo na odborné zahraniční praxi. Příprava učitelů na vyučování touto metodou vyžaduje mnohem delší čas než na běžnou výuku. Ale první zkušenosti ukazují, že není čeho litovat. Metoda CLIL se setkala s velkým zájmem u žáků 1. ročníku oboru Ekonomické lyceum v předmětech chemie a biologie, 3. ročníku Obchodní akademie v předmětu Služby cestovního ruch a u žáků 1. ročníku oboru Veřejnosprávní činnost v předmětu veřejná správa.

Obsahově a jazykově propojené vyučování přináší několik klíčových výhod: žáci se vzdělávají současně v cizím jazyce a v daném odborném předmětu, díky své znalosti anglického jazyka mohou při studiu odborného předmětu využívat cizojazyčné materiály, schémata, obrázky, dále si rozšiřují svou cizojazyčnou odbornou slovní zásobu a prohlubují si mezipředmětové vztahy a zároveň se zvyšuje jejich motivace k učení.


Zdroj: Mgr.Simona Vágnerová

Obchodní akademie a Střední odborná škola gen.F.Fajtla, Louny,

příspěvková organizace

Osvoboditelů 380, Louny 440 58

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 16.12.2015 / 16.12.2015 | Účinnost od-do: 16.12.2015-16.1.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém