Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Petra Kinšta, Žatecký a Lounský deník, 20.10.2016
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat na tělocvičnu v budově (střední školy) obchodní akademie v Žatci, jejímž zřizovatelem je Ústecký kraj. Jedná se o velkou tělocvičnu nad bazénem, která je uzavřena. Údajně kvůli hygienickým nedostatkům.

Chtěl bych se zeptat, proč byla tělocvična uzavřena a kdy se chystá její znovu otevření? Případně kdy proběhne její rekonstrukce či oprava, v čem by měla spočívat a kolik bude stát?


Odpověď:

Dobrý den,

tělocvična v budově v obchodní akademii v Žatci byla uzavřena z důvodu havarijního stavu vnitřního podhledu, hrozilo nebezpečí zřícení. Došlo k zatékání střechou do meziprostoru mezi střechu a podhled a tím ke zvýšení vlhkosti v daném prostoru a následného napadení dřevěné nosné konstrukce podhledu hnilobou.

Při průzkumu bylo zjištěno, že nosná konstrukce podhledu je konstrukčně nevhodná a bylo navrženo kompletní řešení odstranění problému. Bude provedena jak oprava střechy, odvětrání meziprostoru, nová tepelná izolace, výměna poškozených konstrukčních částí střechy, tak nový podhled včetně nosné konstrukce.

K dnešnímu dni je zpracována projektová dokumentace a byly vyčleněny finanční prostředky na stavební práce. V nejbližších dnech bude zahájeno výběrové řízení na dodavatele stavebních prací. Cena i termín dokončení prací, tedy i znovuotevření tělocvičny, vzejde z výběrového řízení, ale vzhledem k druhu stavebních prací bude dokončení závislé i na počasí.

 

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2016 / 27.10.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém