Orientační nabídka


 

Obec přátelská rodině

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
1
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje 2. ročník soutěže Obec přátelská rodině. Soutěže se může zúčastnit každá obec České republiky. Odměna získaná v soutěži může pomoci v podobě neinvestiční dotace s realizací některých projektů, na které se jinak nedostává financí.
 

 
 

Tisková zpráva ze 17. června 2009

 

Obec přátelská rodině je celostátní a každoročně pořádaná soutěž, jejímž cílem je podpora rozvoje rodinných aktivit a propagace rodinné politiky na úrovni obcí. Jejím smyslem je motivovat obce, zastupitelstva i samotné občany k uskutečňování a podpoře pro-rodinných aktivit.  Druhý ročník soutěže přichází v době, kdy vrcholí snaha několika ministerstev posílit roli obcí v procesu jejich vlastního rozvoje. Ve státní správě je zřetelná snaha posunout těžiště rozhodování blíže samosprávě a samosprávy se učí zapojovat i samotné občany. Patrné je to v případě nových územních a regulačních plánů, kde hrají obce nezastupitelnou úlohu. Tento projekt má posílit zohledňování místních specifik dle potřeb samotných měst a obcí.

 

Soutěže se může zúčastnit každá obec České republiky, nebo v rámci statutárních měst územně členěných na městské části/obvody dotyčná městská část či obvod, a to tak, že její starosta či starostka zašle vyplněný soutěžní formulář nejpozději do 31. července 2009 na adresu Ministerstva práce a sociálních věcí, které ho připravilo ve spolupráci se Stálou komisí pro rodinu Parlamentu Poslanecké sněmovny, Asociací center pro rodinu a Sítí mateřských center.

 

V době, kdy se menší obce cítí být znevýhodněné v systému přerozdělování  veřejných prostředků, může odměna podobě neinvestiční dotace získaná v soutěži pomoci s realizací některých projektů, na které se jinak nedostává financí. Více informací najdete na www.obecpratelskarodine.cz .

 

Připravila: Soňa Poupětová

oddělení tiskových informací

kancelář hejtmanky Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

+420 475 657 741, poupetova.s@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Soňa Poupětová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2009 / 17.6.2009 | Zveřejnit od-do: 17.6.2009-17.7.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies