Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Oblastní charita v Mostě otevřela po rekonstrukci Centrum pomoci i díky Ústeckému kraji

 
01
Po více než roční rekonstrukci se slavnostně otevřelo Centrum sociální pomoci v Mostě patřící Oblastní charitě Most. Rekonstrukci a vybavení objektu podpořil finančně Ústecký kraj.
Tisková zpráva z 21. května 2019
 

 
 

Slavnostnímu otevření budovy byla přítomna řada významných hostů. Mezi hlavními Monsignor Jan Baxant, biskup litoměřický, který budovu slavnostně posvětil. Dále zde nechyběli náměstkyně primátora statutárního města Most Markéta Stará, ředitel Agentury pro sociální začleňování David Beňák, vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje Petra Lafková, ředitelka diecézní charity Růžena Kavková a starostové a starostky několika okolních obcí.

V rámci rekonstrukce došlo k zateplení budovy, přebudování sociálního zařízení, výměně oken, dveří a podlah. Částečně také došlo k přestavbě vnitřních prostor, aby budova splňovala požadavky pro poskytování sociálních služeb – vedle zkvalitnění rekonstrukce umožnila rozšíření sociálních služeb klientům, kteří se nacházejí v nepříznivé sociální situaci. V objektu se nachází zázemí pro sociální služby: pečovatelská služba, asistenční služba, sociální odborné poradenství, terénní programy, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a nechybí charitní šatník.

Náklady na odkud budovy od města Mostu a na rekonstrukci včetně vybavení činily cca 10,5 mil. Kč. Z toho větší část získala Oblastní charita Most prostřednictvím programu IROP. Projekt podpořily i německá nadace Římskokatolické církve Renovabis a Ústecký kraj prostřednictvím Fondu Ústeckého kraje.

Oblastní charita Most působí v Ústeckém kraji od r. 2000. Jedná se o nestátní církevní organizaci, která v současné době realizuje 11 sociálních služeb a několik dalších aktivit.


1
Pásku slavnostně přestřihl litoměřický biskup Mons. Jan Baxant

2
Slavnostní otevření bylo doplněno hudebním vystoupením skupiny pedagogů Základní umělecké školy F. L. Gassmana.

3
Budova po rekonstrukci.

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 21.5.2019 / 21.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém