Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Obnova kostela a zámku v Konojedech získala Cenu Opera Historica v rámci akce Pocta české památkové péči

 
01
Ve Španělském sále Pražského hradu se udělovala ocenění za Poctu české památkové péči. Cenu hejtmana Ústeckého kraje Opera Historica předal v jeho zastoupení vedoucí odboru kanceláře hejtmana Luboš Trojna předsedovi Společnosti pro obnovu památek Úštěcka Tomáši Hlaváčkovi, majiteli zámku Vladimíru Přibylovi a architektovi Pavlu Dražanovi. Ocenění získala společnost za obnovu bývalého kláštera servitů a kostela Nanebevzetí Panny Marie v Konojedech v rámci festivalu Czech Architecture Week.
Tisková zpráva ze dne 7. října 2019
 

 
 

Již v roce 1451 je zmiňována konojedská tvrz, která v 16. století byla přestavěna na renesanční zámek. Majitel panství František Antonín Špork v roce 1699 zřídil ve zdejším zámku špitál pro chudé. Manžel její dcery Anny Kateřiny František Karel Sweerts zde roku 1746 založil novou budovu kláštera, ten byl zanedlouho přestavěn na zámek, který stojí dodnes. Posledním majitelům Delhaesovům byl v roce 1945 zámek zkonfiskován. Zámek včetně kostela Nanebevzetí Panny Marie prochází od roku 2007 díky novému majiteli Vladimíru Přibylovi náročnou obnovou, jejíž první část byla dokončena v roce 2017. Mohutný pozdně barokní kostel, který ještě před několika lety hrozil zřícením, se v létě 2017 dočkal kompletní a velmi náročné opravy. Současně s revitalizací kostela probíhaly i práce na obnově zámku, jejich dokončení podle majitele je otázkou dalších téměř deseti let.


Oficiální tisková zpráva: https://www.architectureweek.cz/oficialni-tiskova-zprava-k-slavnostnimu-veceru-pocta-ceske-pamatkove-peci/


001

002

002

004

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2019 / 7.10.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém