Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 

Nacházíte se v sekci: Obnova


Cesta: Titulní stránka > Obnova

 

Další zdroje

 

Ústecký kraj zahájil masivní poradenství


Vážení živnostníci, řemeslníci, podnikatelé, obchodníci, občané Ústeckého kraje,

nacházíte se na portálu, kde najdete informace o možné pomoci, poradenství a dotačních titulech na pomoc při překonávání nejhorších následků pandemických opatření. Pomůžeme vám zorientovat se ve struktuře dostupných opatření ve všech oblastech ekonomických aktivit. Naleznete zde odkazy na speciální weby jednotlivých ministerstev a institucí k této problematice (horní dlaždice), přehled možné pomoci ze státních, krajských i nadačních prostředků a také důležité kontakty pro poradenství.

Podnikatelé v cestovním ruchu mohou své záležitosti konzultovat se zástupci destinačních agentur Ústeckého kraje. Drobným podnikatelům, živnostníkům, firmám do 10 zaměstnanců, neziskovým organizacím, malých obcím a městům do 25 000 obyvatel jsou připraveny poradit Místní akční skupiny Ústeckého kraje. Firmám s více než 10 zaměstnanci v městech nad 25 000 obyvatel nabízí pomocnou ruku Okresní hospodářské komory v kraji. Kontakty na jednotlivé poradce najdete v záložce PORADENSTVÍ. Pro snazší orientaci „kam patřím a komu zavolat“ najdete v záložce mapky, kde se jistě podle vašeho místa působení rychle zorientujete.

 

Doba je nelehká, ale věříme, že se nám společně podaří překonat to nejhorší.

 

Aktuálně

 • Podpora marketingu je klíčová pro restart cestovního ruchu
  Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech a nabízí tak možnost získání dotace na realizaci projektů z oblasti marketingových aktivit destinací cestovního ruchu. Celkem je v tomto podprogramu připraveno až 60 milionů korun. Výzva k předkládání žádostí je otevřena do 30. 6. 2020. (2.6.2020)
  Téma: Obnova

 • Společný výklad pravidel umožní programům lépe využít prostředky evropských fondů
  Národní orgán pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj (NOK) vypracoval doporučení, které řídicím orgánům operačních programů poslouží jako vodítko při zapracování legislativních balíčků Evropské komise do pravidel jednotlivých programů. Oba balíčky tzv. Investiční iniciativy pro reakci na koronavirus (CRII a CRII Plus) reagovaly na současnou koronavirovou pandemii a zavedly mimořádnou flexibilitu, se kterou mohou členské státy EU využít Evropské strukturální a investiční fondy. (28.5.2020)
  Téma: Obnova

 • Pomoc státu s nájemným: Dotační program MPO čeká evropská notifikace
  Nový dotační program „COVID – Nájemné“ připravený Ministerstvem průmyslu a obchodu projednala vláda a nyní ho musí schválit, resp. notifikovat Evropská komise. Po schválení programu vypíše MPO výzvu s detailními informacemi a upřesněním, jakou formou bude možné o dotaci žádat. Další podpora z řady COVID má za cíl pomoct podnikatelům, kterým byl mimořádnými opatřeními zakázán prodej zboží a služeb v provozovnách, což jim snížilo schopnost platit nájemné. Podstatou programu je participace: pronajímatel sleví 30 % z nájmu, nájemce uhradí 20 % a stát mu přispěje 50 %. S dotazy je možné se obracet na mail covidnajemne@mpo.cz. (26.5.2020)
  Téma: Obnova

 • Evropská komise přijímá opatření k nastartování cestovního ruchu v Evropě
  Evropská komise vyčlenila z programu pro výzkum a inovace Horizont 2020 dalších 122 milionů eur na naléhavě potřebný výzkum koronaviru. Nová výzva k vyjádření zájmu přispívá k naplnění závazku Komise poskytnout 1,4 miliardy eur na globální reakci na koronavirus. Tuto iniciativu zahájila předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová 4. května 2020. V rámci nového výzkumu budou shromažďovány údaje o velkých skupinách pacientů po celé Evropě. (20.5.2020)
  Téma: Obnova

 • Dotace pro OSVČ jsou téměř vyčerpané, v pátek se končí
  V pondělí 11. května odstartoval Ústecký kraj dotační program pro OSVČ, v rámci kterého mohou ti, kterým jejich činnost ztížila či zamezila pandemie nemoci Covid 19 a následná vládní opatření, žádat kraj o dotaci 25 tisíc korun. Po deseti dnech eviduje krajský úřad 4700 žádostí a poslední možnosti o naplnění kapacity v okrese Louny. Možnost požádat prostřednictvím vyplněné elektronické žádosti končí v pátek 22. května ve 12 hodin. (20.5.2020)

 
 
 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém