Orientační nabídka


 

Obráběči z Varnsdorfu vyhráli celorepublikovou soutěž v Brně

001
V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se odehrála i Soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů, které se zúčastnili čtyři žáci Vyšší odborné školy a Střední školy Varnsdorf, příspěvkové organizace Ústeckého kraje. Dva z nich – David Nehyba a Aleš Sovák - se stali celkovými vítězi ve svých kategoriích.
Tisková zpráva ze dne 22. října 2013
 

 
 

David Nehyba a Aleš Sovák jsou žáci 3. ročníku čtyřletého studijního oboru Mechanik seřizovač CNC strojů. Dalšími reprezentanty byly Josef Říha s Jakubem Spurným, kteří chodí do 4. ročníku čtyřletého studijního oboru Strojírenství – CAD/CAM technologie. Všichni se učí pod dohledem pedagogů Michala Hovanycze a Vlastimila Černého.

Studenti si mohli vybrat ze tří řídicích systémů, a to HEIDENHAIN, SIEMENS a FANUC, a dále pak zvolit technologii. Pokud si zvolili technologii frézování, pak jejich úkolem bylo vytvořit program v systému HEIDENHAIN nebo SIEMENS. Pokud dali přednost soustružení, pak na ně čekal systém FANUC. Hodnotila se pouze úroveň znalostí a dovedností žáků, nikoli jednotlivé řídící systémy mezi sebou. Soutěže se zúčastnili studenti středních odborných škol z celé České republiky a probíhala dvoukolově dopoledne a odpoledne každý den v závislosti na počtu přihlášených studentů pro konkrétní systém.

Vítěz se vyhlašoval za každé kolo a systém (Heidenhain, Siemens, Fanuc). Vítěz každého kola získal diplom podepsaný prezidentem a ředitelem SST a také hodnotnou cenu od příslušné systémové společnosti.

Soutěž byla součástí projektu „Získání dovedností v programování na CNC obráběcích strojích pro žáky středních odborných škol a učilišť“. Pořádal ji Svaz strojírenské technologie v pavilonu A1 brněnského výstaviště ve dnech 7. až 11. října a řídili ji zástupci dodavatelů řídicích systémů HEIDENHAIN s.r.o., SIEMENS, s.r.o. a FANUC FA CZ s.r.o., mediálním partnerem soutěže byl Technický týdeník.

Zdroj: Ing. Vlastimil Černý, učitel odborných předmětů

Kontakt:

Mgr. Alena Tichá, oddělení tiskových informací

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 741

Mob.:+420 777 499 822

Mail:   ticha.a@kr-ustecky.cz

01
Aleš Sovák při přebírání diplomu...

01
...a David Nehyba

01

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 22.10.2013 / 22.10.2013
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies