Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Obrničtí hasiči mají i díky Ústeckému kraji nový vůz a helmy

 
Obrnice hasiči
Sbor dobrovolných hasičů v Obrnicích na Mostecku má nový vůz. Zásahový speciál DA L1Z hasiči převzali přímo v zázemí obrnické zbrojnice. Slavnostního aktu se zúčastnili představitelé obce, Ústeckého kraje, hasiči z Mostu a okolních obcí a také litvínovský děkan a vikář krušnohorský Grzegorz Czerny, který hasičskému speciálu požehnal. Jeho uživatelům pak popřál co nejméně zásahů. „Budou-li nutné, ať mají vždy šťastný konec,“ dodal.
Tisková zpráva ze dne 25. ledna 2019
 

 
 


Pořizovací cena speciálu je 1,994 milionu korun. „Podařilo se získat dotaci ministerstva vnitra ve výši 450 tisíc korun, dalšími třemi sty tisíci přispěl Ústecký kraj. Zbytek peněz vyčlenila ze svého rozpočtu obec,“ uvedl obrnický starosta Stanislav Zaspal. Připomněl, že kraj dotoval hasičům i nákup deseti nových hasičských přileb.


Vůz dostal jméno Benjamin. Podle starosty Sboru dobrovolných hasičů Obrnice Miroslava Caby je vybaven veškerými moderními technologiemi pro hašení požárů pomocí vysokotlakého agregátu, dálkovou dopravu vody a čerpání vody při povodních či likvidaci obtížného hmyzu a další pomocné práce výjezdové jednotky. „Vzhledem ke kapacitě vozu jej můžeme využívat i k přepravě našich dospělých i juniorských družstev, které se zúčastňují každoročně řady hasičských soutěží mimo obec,“ upřesnil.


Obrničtí hasiči využívají vedle nového speciálu také cisternu MAN a velitelský vůz Volkswagen Transporter, který jim věnovala Policie ČR. Pomáhají při zajišťování požární ochrany a v případě nouze i okolním obcím Patokryje a Korozluky, na výpomoc k případům ale vyjíždějí i do Mostu. Členskou základnu dobrovolníků tvoří v současné době 40 dospělých a 30 dětí. Samotná výjezdová jednotka čítá 16 hasičů. Sbor má dlouholetou tradici, letos si připomene 132. výročí svého založení.

Ústecký kraj podporuje hasiče po celém regionu a přispívá systematicky k vybavenosti potřebnou technikou. Například do Obrnic směřovaly od roku 2011 pracovní stejnokroje, plovoucí motorová čerpadla, motorová stříkačka, zásahová obleky, hadice a překážky pro požární sport. A to vše v hodnotě 823 tisíc korun. Stejně jako ostatní obce, města a další relevantní subjekty, tak i Obrnice od roku 2016 využívají dotační titul Program na podporu JSDHO a ostatních složek IZS, který administruje Odbor kancelář hejtmana Ústeckého kraje.


01
Novému vozu požehnal Grzegorz Czerny.

02

 

03
Na nové hasičské auto se přišli podívat místní obyvatelé.

 

04

 

05
Ústecký kraj přispěl obrnickým hasičům také na nové helmy.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 25.1.2019 / 25.1.2019 | Zveřejnit od: 25.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém