Orientační nabídka


 

Ocenění bezpříspěvkových dárců krve Zlatým křížem ČČK 2. třídy

dk
V sobotu 1. října byly v Mostě na krajském slavnostním shromáždění předány 68 dárcům krve Zlaté kříže Českého červeného kříže 2. třídy jako ocenění za 120 a více bezpříspěvkových odběrů. Této události se zúčastnili zástupci oblastních spolků Českého červeného kříže (ČČK) Most a Teplice, představitelé Ústeckého kraje a společnosti Krajská zdravotní.
 

 
 

„Dobrovolné dárcovství krve vnímám jako vysoce humánní projev úcty k člověku, darování krve umožňuje záchranu lidských životů a zdraví. Proto si dárci zaslouží uznání, ocenění a poděkování,“ řekl v úvodu shromáždění hejtman Oldřich Bubeníček. Dodal, že krev hraje v současné medicíně stále nezastupitelnou roli, a to i proto, že ji nelze uměle vyrobit.

Předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s., Jiří Novák při poděkování dárcům připomněl, že v kraji je registrováno na 18 tisíc dárců krve a bez nich by nebylo možné zachraňovat životy například při těžkých úrazech a provádět řadu operací. Těch se jen v Krajské zdravotní provede za rok na 48 tisíc.

Ocenění spolu s hejtmanem předávala dárcům Jana Zemanová, předsedkyně Oblastní výkonné rady Oblastního spolku ČČK Teplice. Slavnostnímu předávání zlatých křížů byl přítomen Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana, Eliška Vyskočilová, zástupce primáře hematologicko- transfuzního oddělení Chomutov a ředitelky oblastních spolků ČČK Most a Teplice.

V České republice jsou udělovány tři úrovně Zlatých křížů ČČK, a to za 80, 120 a 160 bezpříspěvkových odběrů, ocenění  uděluje Český červený kříž. 

Český červený kříž je občanské sdružení, národní společnost mezinárodního hnutí Červený kříž. V současné době má asi 20 000 členů a dobrovolníků sdružených v 692 místních skupinách.  ČČK se dělí do 73 oblastních spolků, které sídlí většinou v okresních městech. Ty se dále dělí do místních skupin. V každém kraji je jeden z oblastních spolků určen za tzv. pověřený oblastní spolek pro daný kraj, v Ústeckém kraji to je Oblastní spolek ČČK v Teplicích.

Hejtman Oldřich Bubeníček je rovněž nositelem Zlatého kříže ČČK 2. třídy za 123 bezpříspěvkových odběrů krve.dk

dk
K slavnostní atmosféře přispěli mladí tanečníci TŠ Gebert ukázkami standardních a latinskoamerických tanců

 

dk

 

dk

dk

 

dk

 

dk
Hosté v první řadě (zleva): 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, hejtman Oldřich Bubeníček, předseda představenstva KZ Jiří Novák a Eliška Vyskočilová, zástupce primáře hematologicko- transfuzního oddělení Chomutov

 

  
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 2.10.2016 / 2.10.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém