Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ocenění finalistů festivalu Nad oblaky z Ústeckého kraje

 
1
Ocenění finalisté 1. ročníku celostátního pěveckého festivalu pro handicapované talenty Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou přijali pozvání hejtmanky Jany Vaňhové a navštívili krajský úřad. Zde je přijala také radní Ústeckého kraje pro sociální oblast a kulturu Jana Ryšánková.
 

 
 

Tisková zpráva z 30. listopadu 2010

 

Mezi vybranými třinácti finalisty byli z Ústeckého kraje čtyři, což lze považovat za velký úspěch. Jednalo se o kapely Křešičanka – Pustajka z Domova na Pustaji, Vega z DSP Skalice a Hájští kohouti z ÚSP Háj u Duchcova. Mezi jednotlivci zabodoval zpěvák Petr Zgažar z Domova na Pustaji.

Festival doprovázela také výtvarná soutěž, kde se mezi 20 nejlepších děl probojovaly dva obrázky od výtvarníků z Ústeckého kraje, a to Romana Kohla a Davida Maliče z Liběšic. Ti všichni převzali z rukou hejtmanky drobné dárky. Své svěřence doprovodil ředitel Centra sociální pomoci Litoměřice Karel Reissmüller, z jehož zařízení vzešly dvě oceněné kapely a jednotlivec.

Radní Jana Ryšánková zhodnotila úspěchy soutěžících: „Do soutěže bylo zasláno přes sto nahrávek, proto je vaše finálová účast mimořádným úspěchem Odborná porota zhodnotila vaše výkony jako téměř profesionální. Děkuji za vzornou reprezentaci Ústeckého kraje.“

Finále se uskutečnilo 22. října od 18.00 hodin v sále Moravské filharmonie v Redutě v Olomouci za osobní účasti patronů a členů poroty Moniky Absolonové a Alana Bastiena a kmotry Kateřiny Kornové. Přihlášky do pěvecké části festivalu přišly napříč celou republikou. Festival je novou příležitostí pro talenty, o nichž se zatím příliš neví. Smyslem festivalu je podpořit snahu zdravotně postižených a motivovat je k další činnosti. Veřejnost pak přesvědčit, že handicap není překážkou pro umělecké schopnosti.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

Foto:

RNDr. Zdeněk Rytíř

1
Oceněný zpěvák Petr Zgažar s hejtmankou Janou Vaňhovou a radní Janou Ryšánkovou

2
Výtvarníci Roman Kohl a David Malič

3
Křešičanka - Pustajka, Domov na Pustaji, Litoměřice

4
Vega, DSP Skalice, Litoměřice

5
Hájští kohouti, ÚSP Háj u Duchcova

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 30.11.2010 / 30.11.2010 | Účinnost do: 30.11.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém