Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Ocenění ZLATÝ MAMUT pro Archeoskanzen Březno u Loun

 
Ocenění Zlatý mamut
Projekt Žít pravěk byl oceněn prvním místem v muzejní kategorii:
Oblastní muzeum v Lounech, p.o. přihlásilo do soutěže edukační program Žít pravěk, který probíhá na jeho detašovaném pracovišti – v Archeoskanzenu Březno u Loun. Autory programu jsou MgA. Karolína Klinecká, vedoucí archeoskanzenu, a Jakub Klinecký, muzejní pedagog v archeoskanzenu.
 

Odkazy


 
 

Soutěž Zlatý mamut – cena Karla Absolona za popularizaci archeologie

 

Cena Zlatý mamut je společným projektem tří významných institucí na půdě archeologie v ČR. Partnerství Archeologického ústavu AV ČR v Brně, v. v. i., Moravského zemského muzea a Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v sobě propojuje výzkumné, vzdělávací a sbírkotvorné cíle archeologie, a také akademické, univerzitní a muzejní prostředí. Cílem uzavřeného partnerství je motivovat archeology a muzejníky ve všech úrovních archeologické vědy a ve všech odborných institucích k rozvoji kreativních a atraktivních popularizačních aktivit, které v očích laické veřejnosti legitimují nezastupitelnost a společenskou přínosnost archeologie v moderním světě.

 

Cena Zlatý mamut je vyhlašována ve třech kategoriích, studentská, muzejní a hlavní, z nichž každou garantuje jeden z partnerů. V každé kategorii jsou oceněny tři nejlepší výsledky. První cena v každé kategorii je oceněna rovněž finanční odměnou. Ceny byly předány z rukou garantů soutěže.

 

Oblastní muzeum v Lounech, p.o.  přihlásilo do soutěže edukační program Žít pravěk, který probíhá na jeho detašovaném pracovišti – v Archeoskanzenu Březno u Loun. Autory programu jsou MgA. Karolína Klinecká, vedoucí archeoskanzenu, a Jakub Klinecký, muzejní pedagog v archeoskanzenu. Projekt Žít pravěk byl oceněn prvním místem v muzejní kategorii. Byla oceněna zejména autenticita a intenzita zážitku při programech a využití replik sbírkových předmětů a rekonstrukcí archeologických nálezů při práci s dětmi všech věkových kategorií.

 

Slavnostní vyhodnocení soutěže za rok 2018 proběhlo dne 8. dubna 2019 v pavilonu Anthropos, specializované expozici Moravského zemského muzea v Brně. Autorům oceněných projektů byly předány věcné ceny. Držitelům prvních míst ve všech kategoriích také zlacený šperk vytvořený šperkařkou Pavlou Strakošovou podle archeologického nálezu sošky mamuta z Předmostí u Přerova, který je symbolem soutěže, a finanční ocenění, které bude v našem případě zužitkováno k doplnění vybavení archeoskanzenu využitelného pro oceněný projekt.

 

 
Zodpovídá: Karina Strnadová
Vytvořeno / změněno: 10.4.2019 / 10.4.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém