Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > 100 výročí

 

Ochutnávku ze XVI. všesokolského sletu uvidíte již tuto sobotu v Děčíně

 
01
30. května 2018 – Přípravy na Všesokolský slet jsou v plném proudu a tradičně se na něj připravují i župy ze všech krajů České republiky. Výjimkou není ani ten Ústecký, kde se generálka na slet uskuteční tuto sobotu, 2. června, a to v děčínské basketbalové hale v Maroldově ulici. Ještě před začátkem sletu se lidé mohou těšit na tematický sokolský průvod městem.
 

Odkazy

  • Plakát [PDF, 1,1 MB] (31.5.2018)

 
 

Krajského sletu, který se v Děčíně koná opět po šesti letech, se má zúčastnit na devět stovek cvičenců z celého regionu, zastoupené budou všechny generace, od dětí až po seniory. Pro některé se bude jednat o úplně první vystoupení na veřejnosti. Skladby nacvičují už i tříleté děti!

„Velmi mě těší, že Děčín, rodné město zakladatele Sokola Miroslava Tyrše, bude opět hostit tak významnou sportovní akci. Děčínský slet je generálkou na velký Všesokolský slet, který se koná na začátku července v Praze,“ zdůrazňuje náčelnice děčínské župy Severočeské – Novákovy Dagmar Toncarová.

Hlavním cílem sportovního setkání na krajské úrovni je sladit jednotlivé organizace v sehraný a perfektně fungující celek, ve kterém vyniknou všechny efekty pódiových skladeb. Dohromady jich sokolové předvedou jedenáct.

„Organizační práce byla náročná. Ale moc se těšíme na setkání s ostatními sokoly z Ústeckého kraje a hlavně s diváky, které srdečně zveme. Pečlivě jsme nacvičovali, tak doufáme, že divácká kulisa bude stát za to. Jsem také ráda, že v podobě krajských prezentací v České obci sokolské vznikl projekt, díky kterému se podařilo navázat či prohloubit spolupráci s tolika různými organizacemi, ukázat naši činnost veřejnosti a táhnout za jeden provaz,“ říká s úsměvem Dagmar Toncarová.

„Diváci se během krajského sletu budou moci přesvědčit, jak jednotlivé skladby, které budou provedeny 5. a 6. července na stadiónu v pražském Edenu, nacvičili jejich sousedé sokolové. Každý slet bude trochu jiný, chtěli jsme nechat regionům co nejvíce prostoru pro realizaci jejich představ. I v menším měřítku půjde určitě o atraktivní podívanou,“ říká starostka České obce sokolské Hana Moučková.

XVI. všesokolským sletem se Sokolové připojují k oslavám 100 let od založení republiky.


Kontakt pro média:

Mgr. Alena Šmídová
smidovaalena@centrum.cz
mobil: 775 866 131


Samotný XVI. všesokolský slet, sportovní akce s nejvyšším počtem aktivních účastníků u nás, se bude konat v Praze od 1. do 6. července. K tomu proběhne i mnoho doprovodných kulturních akcí. Půjde například o pódiová vystoupení sokolských divadelních a loutkářských souborů, výstavy nebo vzdělávací akce. Na nich se předvedou i soubory z ciziny, například Brazílie, Portugalska nebo Dánska. Patnáct tisíc cvičenců předvede celkem třináct skladeb. Jednáct z nich je připraveno sokolským hnutím, včetně jedné skladby česko-slovenské (symbolicky pojmenované Spolu). S jednou skladbou se představí Česká asociace Sport pro všechny a s jednou vystoupí hosté z Dánska.


Krajský slet Děčín

 
 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2018 / 31.5.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: 100 výročí

Přeskočit nabídku
 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém