Orientační nabídka


 

Ochutnávku ze XVI. všesokolského sletu uvidíte již za měsíc v Děčíně

dd
Přípravy na Všesokolský slet jsou v plném proudu a tradičně se na něj připravují i župy ze všech krajů České republiky. Výjimkou není ani ten Ústecký, kde se generálka na slet uskuteční 2. června, a to v děčínské basketbalové hale v Maroldově ulici. Ještě před začátkem sletu se lidé mohou těšit na tematický sokolský průvod městem. Krajského sletu, který se v Děčíně koná opět po šesti letech, se má zúčastnit na devět stovek cvičenců z celého regionu, zastoupené budou všechny generace, od dětí až po seniory. Pro některé se bude jednat o úplně první vystoupení na veřejnosti. Skladby nacvičují už i tříleté děti.
 

 
 

„Velmi mě těší, že Děčín, rodné město zakladatele Sokola Miroslava Tyrše, bude opět hostit tak významnou sportovní akci. Děčínský slet je generálkou na velký Všesokolský slet, který se koná na začátku července v Praze,“ zdůrazňuje náčelnice děčínské župy Severočeské – Novákovy Dagmar Toncarová.

Hlavním cílem sportovního setkání na krajské úrovni je sladit jednotlivé organizace v sehraný a perfektně fungující celek, ve kterém vyniknou všechny efekty pódiových skladeb. Dohromady jich sokolové předvedou jedenáct.

„Organizační práce byla náročná. Ale moc se těšíme na setkání s ostatními sokoly z Ústeckého kraje a hlavně s diváky, které srdečně zveme. Pečlivě jsme nacvičovali, tak doufáme, že divácká kulisa bude stát za to. Jsem také ráda, že v podobě krajských prezentací v České obci sokolské vznikl projekt, díky kterému se podařilo navázat či prohloubit spolupráci s tolika různými organizacemi, ukázat naši činnost veřejnosti a táhnout za jeden provaz,“ říká s úsměvem Dagmar Toncarová.

„Diváci se během krajského sletu budou moci přesvědčit, jak jednotlivé skladby, které budou provedeny 5. a 6. července na stadiónu v pražském Edenu, nacvičili jejich sousedé sokolové. Každý slet bude trochu jiný, chtěli jsme nechat regionům co nejvíce prostoru pro realizaci jejich představ. I v menším měřítku půjde určitě o atraktivní podívanou,“ říká starostka České obce sokolské Hana Moučková.

XVI. všesokolským sletem se Sokolové připojují k oslavám 100 let od založení republiky.

V Ústeckém kraji působí 4 sokolské župy, které jsou pobočnými spolky spolku Česká obec sokolská. Zástupci jednotlivých žup se dohodli na vzájemné podpoře při pořádání sportovních aktivit a nabídli spolupráci Ústeckému kraji. O uzavření Memoranda o spolupráci ÚK a Sokola rozhodla 2. 5. 2018 Rada Ústeckého kraje. Cílem pořádání jednotlivých aktivit je podporovat rozvoj a propagaci sportu na všech úrovních a všech věkových kategorií. Vzájemné spolupráce a podpora bude probíhat zejména v oblastech: realizace sportovních projektů pro členy Sokola, ale i pro širokou veřejnost; příprava projektů pro všestrannou pohybovou průpravu dětí; společné využívání sportovišť v majetku sokolských spolků a v majetku škol a školských zařízení, kde zřizovatelem je Ústecký kraj ad.

Zdroj: Mgr. Alena Šmídová; smidovaalena@centrum.cz; mobil: 775 866 131 a RÚK

lo

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 3.5.2018 / 3.5.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies